Gryzonie, takie jak szczury, są problemem w centrum Starego Miasta w Krakowie. Jest to związane z rodzajem zabudowy, starym typem budownictwa, często przestarzałą infrastrukturą i nagromadzeniem dużej ilości lokali gastronomicznych na małej przestrzeni. 

Deratyzacja w Krakowie

Deratyzacja KrakówDeratyzacja to proces eliminacji gryzoni oraz zabezpieczenie obiektów przed ich ponownym pojawieniem się w nich. Gryzonie roznoszą mnóstwo chorób zakaźnych takich jak salmonelloza, włośnica, dżuma, gorączka szczurza, leptospiroza. Szczury również stwarzają wiele problemów, uszkadzając ostrymi zębami konstrukcje, wnętrza budynków mieszkalnych i magazynów, zanieczyszczając żywność, przewody elektryczne i wodociągowe. Deratyzacja Kraków to zintegrowane metody walki z gryzoniami stosujące najlepiej działające środki eliminacji szkodników. Środki zapobiegawcze obejmują gamę działań mających na celu niedopuszczenie do osiedlenia się szczurów w magazynach spożywczych, żeby nie znalazły tam sprzyjających warunków lęgowych. Deratyzacja Kraków to powszechne stosowanie rodentycydów, monitorowanie aktywności gryzoni poprzez sprawdzanie karmników deratyzacyjnych. Środki chemiczne i mechaniczne to główne metody zwalczania szczurów i myszy w Krakowie i okolicach. Profesjonalne firmy oferują zwalczanie szkodników co kwartał. Deratyzacja Kraków to również klatki, chwytacze i inne pułapki unieszkodliwiające gryzonie na miejscu. Należy pamiętać, że deratyzacja jest wtedy skuteczna, gdy stosuje się środki trujące oraz narzędzia chwytające posiadające odpowiednie atesty. Chemiczne substancje służące do zwalczania szkodników posiadają substancje mumifikujące.

Odpowiedzialna firma deratyzacyjna zabezpiecza karmniki deratyzacyjne przed przypadkowym kontaktem ludzi oraz połknięcia przez zwierzęta domowe, działa również zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.