Zbliża się ważna uroczystość kościelna w Twojej rodzinie, a Ty potrzebujesz prezentu. W takiej sytuacji warto się zastanowić co będzie odpowiednie dla tej osoby. Wybierając pamiątkę na chrzest, komunię czy bierzmowanie powinniśmy się zastanowić co będzie najlepszym pomysłem, który będzie piękną pamiątką przypominającą w późniejszym czasie o tym wydarzeniu.

Różaniec ze złota – prezent idealny

złoty różaniecZanim kupimy prezent dla warto zainteresować się jak bardzo wierząca jest ta osoba. O ile przy chrzcie i Pierwszej Komunii nie jesteśmy tego w stanie do końca stwierdzić, tak przy Bierzmowaniu będzie to o wiele prostsze. Zatem jeśli kupujemy prezent na uroczystość bierzmowania sięgnijmy po taki, który pogłębi wiarę tej osoby. Świetnym pomysłem może okazać się książka napisana przez osobę duchowną, bądź świecką traktującą temat wiary w bardzo przystępny i prosty sposób dostosowany do wieku czytelnika. Jeśli natomiast stoimy przed wyborem prezentu na chrzest bądź komunię powinniśmy wybrać taki, który będzie symbolem wiary. Doskonały okaże się wtedy złoty różaniec, który z pewnością przyciągnie uwagę dziecka przystępującego do pierwszej komunii, oraz być może zachęci go do częstszej modlitwy. Mimo, że małe dziecko przystępujące do chrztu z pewnością nie będzie mogło od razu cieszyć się z prezentu, jednak po latach z pewnością doceni go. Wybierając więc prezent na uroczystość kościelną postarajmy się odnaleźć taki, który będzie podkreślał znaczenie tego wydarzenia. W internecie możemy odnaleźć strony, które zajmują się sprzedażą złotych bądź srebrnych różańców.

Istnieją również miejsca stacjonarne, w których będziemy mogli kupić prezent na takie okazje. Jest ich co prawda niewiele jednak w każdym mieście znajdzie się choć jeden taki. Będziemy mogli więc na żywo obejrzeć jak złoty różaniec się prezentuje.