W pewnym sensie woreczki strunowe można uznać za wynalazek. Teoretycznie jest to tylko zwykły woreczek, lecz w odróżnieniu od tych klasycznych, posiada on możliwość wielokrotnego otwierania go i zamykania. Rozwiązanie to znacznie ułatwia życie.

Do czego można wykorzystać małe woreczki strunowe?

małe woreczki strunoweWoreczki strunowe, zwłaszcza te niewielkie mają wiele zastosowań, głównie przemysłowych. Najczęściej służą one do przechowywania niewielkich ilości substancji sypkich. Do płynnych niestety się nie nadają, ze względu na możliwe nieszczelności zamknięcia. Tego typu woreczki produkowane są obecnie na skalę masową, używa się ich wszędzie, gdzie tylko można. W wielkich firmach i fabrykach produkcyjnych, stosowane są mechanizmy i roboty, które pakują towar zjeżdżający z taśmy, bezpośrednio do woreczków. Zatem człowiek w tym procesie zazwyczaj tylko zamyka zapełnione wcześniej woreczki. Występują już nawet automaty, które wyręczyły w zamykaniu człowieka. Jedyną rolą człowieka w takich sytuacjach jest ogólna obserwacja przebiegu procesu i zatrzymywanie linii produkcyjnej w razie wykrycia jakichkolwiek problemów. Spakowane woreczki dzieli się na partie, te z kolei pakuje się, często automatycznie, do kartonów, które trafiają do sklepów. W przemyśle zegarmistrzowskim również używa się tego typu woreczków, chociażby do przechowywania niewielkich części zegarków i pasków, takich jak chociażby teleskopy czy sprężynki.

Często idąc do sklepu po najzwyklejsze zakupy, a zwłaszcza przyprawy, można wielokrotnie natknąć się na małe woreczki strunowe. Klienci chętnie wybierają produkty w nie zapakowane, bo po zużyciu ich niewielkiej ilości, mogą ponownie zamknąć produkt. Zachowa on zatem pełną świeżość i będzie nadal przydatny do spożycia za jakiś czas.