Należymy do osób świadomych, dbamy więc o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Niestety pomimo profilaktyki zdrowotnej na najwyższym poziomie zdarza się, że dopadają nas różnego rodzaju schorzenia z którymi próbujemy w jakiś sposób sobie poradzić. Czasami wystarczy proste leczenie czy nawet bardziej zaawansowana terapia. Jednak bywa też tak, że uciekamy się do medycyny alternatywnej.

Jak wygląda zabieg z użyciem pijawek?

leczenie pijawkami - cennik zabiegówW ostatnim czasie możemy zaobserwować gwałtowny powrót do medycyny naturalnej. Dokoła nas powstaje wiele sklepów, gabinetów i przychodni specjalizujących się w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się hirudoterapia. Leczenie pijawkami znane i stosowane było już w starożytności a medycyna ludowa również nie stroniła od tego typu zabiegów. Pijawki lekarskiej, bo tylko taką można stosować używa się w terapii wielu schorzeń. Wykazuje ona bardzo duże działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe. Przeciwbakteryjne a nawet przeciwnowotworowe co potwierdziły ostatnie badania. Jeśli więc planujemy leczenie pijawkami – cennik zabiegów znajdziemy w każdym gabinecie i przychodni oferującej tego typu usługi. Metoda tą zajmują się tylko prywatne gabinety dlatego też warto porównać sobie kilka ofert. Zabiegi lecznicze są całkowicie bezpieczne i bezbolesne, można je stosować tylko na zdrową i bez ran oraz uszkodzeń skórę. Czas trwania i częstotliwość  ustala terapeuta biorąc pod uwagę schorzenie, stan zdrowia oraz ogólną kondycje organizmu.

Pamiętajmy więc, że medycyna naturalna to idealna alternatywa dla medycyny tradycyjnej. Staje się coraz bardziej popularna ze względu na brak działań ubocznych i używanie naturalnych środków leczniczych. Warto zwrócić uwagę na takie metody lecznicze i w razie potrzeby skorzystać z ich dobrodziejstw.