Zabieg, który pomoże zwalczyć trądzik

Pojawia się zarówno u nastolatków, jak i u osób dorosłych i nierzadko bywa powodem wielu kompleksów. Trądzik potrafi spędzić sen z powiek, ale nie oznacza to, że nie możemy się go pozbyć. Istnieje wiele metod na to, jednak zawsze powinniśmy nasz problem skonsultować wcześniej ze specjalistą.

Jak wyleczyć trądzik?

leczenie trądziku w SzczeciniePodczas okresu dojrzewania następuje gwałtowny wzrost wydzielania hormonów płciowych co właśnie objawia się trądzikiem. Oczywiście z biegiem czasu on ustępuje, a także nie każdy nastolatek musi się z nim zmagać. Trądzik jednak pojawia się nie tylko u osób w wieku dorastania, ale również u osób dorosłych. Wówczas przeważnie jest on spowodowany nadmiarem stresu, przyjmowaniem leków, zaburzeniami hormonalnymi, czy chociażby predyspozycjami genetycznymi. Sytuacja w tym miejscu może wydawać się nieco bardziej poważna, lecz każdy z nas sobie z tym problemem poradzić. Leczenie trądziku w Szczecinie jest możliwe chociażby w gabinetach kosmetologii. W internecie możemy znaleźć mnóstwo porad dotyczących tego w jaki sposób zapobiegać lub pozbyć się trądziku, lecz powinniśmy również wziąć pod uwagę fakt, że zaawansowane stadium trądziku wymaga profesjonalnego leczenia. Obecnie najpopularniejszą metodą zwalczania trądziku jest zabieg przeprowadzany za pomocą urządzenia IPL, który daje najlepsze rezultaty estetyczne, a także nie niesie ze sobą skutków ubocznych, jak w przypadku łykania tabletek, które jak wiemy obciążają wątrobę, żołądek i niestety sprzyjają infekcjom.

Urządzenie IPL polega na naświetlaniu miejsc objętych zmianami trądzikowymi. Co jednak najważniejsze zabieg jest w stu procentach bezbolesny i nie tylko leczy nasz trądzik, ale również zapobiega jego nawracaniu. Po zabiegu normalizuje się wydzielanie łoju, a dzięki ciepłemu światłu zabieg ma wpływ na uporządkowanie włókien kolagenowych, co z kolei przyczynia się do zmniejszenia blizn potrądzikowych.