Kilka tygodni temu otworzyłam swoją własną, małą kawiarnię. Kawiarnia miała bardzo dobrą lokalizację i znajdowała się w centrum naszego miasteczka, które słynęło z dobrego jedzenia oraz ciekawych obyczajów i tradycji.

Piękne zdobienia na talerzach deserowych w komplecie

komplet talerzy deserowychZ zawodu byłam cukiernikiem, zatem do oferty swojej kawiarni wkrótce wprowadziłam swoje własne wypieki. Bardzo lubiłam eksperymentować ze smakiem oraz kolorem moich deserów. Aby wszystko było spójne i ciekawe dla gości, moje przysmaki musiały mieć także ciekawą oprawę. W sklepie internetowym zamówiłam przepiękny komplet talerzy deserowych. Talerze świetnie nadawały się do mojej kawiarni, a ich bogate zdobienia oraz wysokogatunkowa porcelana idealnie współgrała z wystrojem wnętrza. Talerze, które zamówiłam posiadały piękne, nieregularne wzorki oraz ciekawe motywy kwiatowe oraz owocowe. Różnorodność wzorów oraz motywów na moich nowych talerzach, sprawiała, że moje desery prezentowały się jeszcze lepiej, a goście z uwagą przyglądali się nie tylko jedzeniu, ale również niesamowitym naczyniom. Jakiś czas później, postanowiłam dokupić jeszcze kilka kompletów, aby uzupełnić swoje zastawy stołowe i móc serwować słodkie przysmaki na nowych i nieprzeciętnych talerzach deserowych. Zamówiłam małe talerze deserowe kwadratowe, które również były wykonane z bardzo dobrej gatunkowo porcelany i prezentowały się na nich motywy liści oraz delikatne, błękitne wzorki będące nawiązaniem do regionu, w którym mieszkałam. Goście z niemałą ciekawością podziwiali moje dania, a ja cieszyłam się z tego, że mogę serwować ich ulubione przysmaki na wytrzymałych i przede wszystkim niezwykle pięknych talerzykach.

Moja kawiarnia była dla mnie oczkiem w głowie. Bardzo dbałam o to, aby wszystkie elementy współgrały ze sobą, a wszelka dekoracja zdobiła wnętrze. Również wyposażenie kuchni musiało być na najwyższym poziomie, aby cieszyć oczy naszych gości.