Przeprowadzka to zdecydowanie jedno z mniej przyjemnych doświadczeń. Mimo, że ze zmianą miejsca zamieszkania często wiąże się nowy rozdział życia, nowe możliwości i perspektywy to niestety zanim do tego dojdziemy czeka nas trudny proces pakowania, przewiezienia oraz rozpakowania swojego dobytku.

Sprawny przewóz rzeczy samochodem dostawczym

wypożyczalnia samochodów dostawczych w BydgoszczyNiejednokrotnie wielu nas podejmuje się tego samodzielnie z większym lub mniejszym sukcesem. Tak jak w pakowaniu potrzebna jest dobra organizacja, tak podczas przewozu rzeczy konieczne jest duże auto. Niejednokrotnie wielu z nas podejmuje się przewiezienia wszystkich kartonów, a niekiedy nawet mebli osobówką, która służy im do codziennego użytku. Minusem takiego rozwiązania jest kilka, nie raz nawet kilkadziesiąt kursów, zanim wszystkie rzeczy przewieziemy, co znacząco po pierwsze wydłuża czas przeprowadzki a po drugie podwyższa jego koszty. Przykładowo wypożyczalnia samochodów dostawczych w Bydgoszczy za wynajem liczy sobie od 100 do 200 złotych, zależy to głównie od klasy auta. Jeżdżąc kilkukrotnie od miejsca do miejsca własnym autem, 100 złotych może nawet nie wystarczyć na paliwo. W związku z czym zdecydowanie korzystną opcją pod względem finansowym wydaje się być wypożyczenie samochodu dostawczego. Wybierając wśród aut do 3,5 tony uzyskamy samochód dużych gabarytów pozwalający nam spokojnie przewieźć rzeczy, a jednocześnie nie wymusza od nas konieczności posiadania innych uprawnień niż dotychczasowe prawo jazdy kategorii B. 

Dodatkowo decydując się na wynajem auta dostawczego, mamy gwarancję, że nie wystąpi konieczność kombinowania jak upchnąć meble do auta by je zapakować i przewieźć, gdyż tył większości wozów dostawczych to drzwi samochodowe umożliwiające wejście na tzw. pakę. Zatem swobodnie załadujemy nie tylko kartony z ubraniami i przyrządami domowego użytku, ale także meble.