Coraz więcej osób potrzebuje wymienić walutę. Coraz więcej osób pracuje za granicą, ponadto poziom życia się zwiększa. Dlatego właśnie w tym artykule porównamy działanie kantorów online i kantorów stacjonarnych. Z której opcji lepiej skorzystasz? Odpowiedź na to pytanie, poznasz w artykule.

Kantory online kontra stacjonarne

wymiana walut WarszawaWiele osób podkreśla większą opłacalność kantorów online i niższy spread. Dzięki temu bardziej opłacalna jest taka wymiana walut Warszawa dla przykładu posiada kantory, w których spread jest czasem znacznie większy niż w kantorach online. Jednak zastanówmy się czy to aby na pewno tak duża różnica. Gdy wymieniasz 1000-2000zł to możesz w ten sposób czasem zaoszczędzić 60-80zł. Jak widać nie jest to duża kwota. Oczywiście lepiej mieć te pieniądze, niż ich nie mieć. Jednak kantory stacjonarne mają jedną, bardzo dużą przewagę – możesz od razu mieć pieniądze. Jest to znacznie szybsze, nie musisz robić przelewów. Czekać aż one dojdą, aż będziesz miał znowu pieniądze na swoim koncie. Po prostu wypłacasz kwotę, której potrzebujesz z bankomatu, idziesz do kantoru i masz pieniądze w ręku. Bardzo szybkie, bardzo wygodne. Jeżeli potrzebujesz na gwałt wymienić pieniądze, to niestety nawet najkorzystniejsze oferty kantorów online pozostaną bezużyteczne. W przypadku kantorów online trzeba również zwrócić uwagę na koszty związane z prowadzeniem konta walutowego. A ono jest niezbędne, żeby móc korzystać ze środków w innej walucie, oraz bez żadnych przeszkód nimi operować.

Jak widać kantory stacjonarne być może mają trochę wyższy spread, jednocześnie mimo wszystko nie są gorsze od kantorów online. W wielu sytuacjach są nawet znacznie lepsze i świetnie się sprawdzą. Jeżeli ktoś potrzebuje szybko wymienić walutę to jest to najlepszy sposób.