Obecnie praktycznie każda osoba pełnoletnia może czarterować jacht, nawet gdy nie posiada odpowiednich uprawnień żeglarskich. Jednak najczęściej jest tak, że firmy oferujące wynajem jachtów wymagają tego, aby przynajmniej jedna osoba posiadała odpowiednie kwalifikacje do sterowania jachtem. Istnieje również możliwość zatrudnienia doświadczonego skippera.

Jak wybrać odpowiedni jacht na wyprawę morską?

czarter jachtów motorowodnych bez patentu w PolscePrzede wszystkim na początek powinniśmy dokładnie ustalić, ile osób będzie brało udział w rejsie, ponieważ od tego zależy wielkość jachtu, a także ilość kabin. Z reguły najczęściej jachty posiadają kabiny dwuosobowe, ale w niektórych przypadkach znajduje się kabina dla trzech osób, a także specjalna kabina tylko i wyłącznie dla skippera. Powinniśmy również zwrócić uwagę na dostępną ilość toalet na jachcie, ponieważ gdy wybieramy się większą grupą osób, to warto wybrać taki który posiada dwie łazienki. Dobrze jest również przed wyborem odpowiedniego jak to sprawdzić wyposażenie do stawiania i zrzucania żagli. Możemy również zdecydować się na czarter jachtów motorowodnych bez patentu w Polsce. Przy wypożyczaniu jakiegokolwiek jachtu powinniśmy mieć dobrze zaplanowaną trasę rejsu, a także sprecyzowane miejsca dotyczące postoju. Jeżeli planujemy zawijać do portu to powinniśmy wybrać jacht, który w bardzo łatwy sposób może dopłynąć do plaży. Żeby wypożyczyć jacht musimy przedstawić dokumenty takie jak dowód osobisty, a w niektórych przypadkach również patent żeglarski.

Podczas wynajmowania odpowiedniego jachtu będziemy musieli uiścić kilka opłat związanych z czarterowaną łodzią, a także kaucja gwarancyjną. Kaucja gwarancyjna jest zatrzymywana na raz do wynajęcia jachtu i może zostać zatrzymana na stałe, gdy dojdzie do uszkodzenia jachtu, a w przeciwnym przypadku zostanie nam po prostu zwrócona na konto.