Wygodne kanapy dziecięce

Dzieci przeważnie spędzają więcej czasu w łóżku niż dorośli, ponieważ często jest ono dla nich wielofunkcyjnym miejscem. Przede wszystkim w nim śpią, ale także relaksują, uczą się czy ono miejscem do siedzenia dla kolegów i koleżanek.

Optymalna wielkość kanapy dla dziecka

kanapy dziecięce dwuosobowe cenaMaluchy w odróżnieniu do dorosłych, potrafią kilkadziesiąt razy w ciągu nocy mieniać pozycję w jakiej śpią. Często się rozpychają i budzą w zupełnie innym miejscu niż były jak się kładły spać. Dlatego też ich łóżko nie może być zbyt wąskie, bo będzie ograniczało je podczas snu. Z tego względu rodzice często wybierają dla swojej pociechy kanapy dziecięce dwuosobowe cena ich jest stosunkowo niska więc są konkurencyjne względem innych modeli. Przeważnie mają szerokość około stu pięćdziesięciu centymetrów, także z powodzeniem wystarczą na dwójkę maluchów, a już na pewno dla jednego. Kanapy mają funkcję rozkładania ręczną lub automatyczną, dzięki specjalnemu mechanizmowi. Niektóre modele mogą także posiadać praktyczny pojemnik na pościel, który chowany jest pod siedziskiem. Tego typu miejsca do spania, sprawdzają się w małych pokojach, gdzie trzeba zmieścić kilka mebli na niewielkiej powierzchni. W dzień stanowią idealne miejsce do siedzenia i odpoczynku, a w nocy stają się wygodnym łóżkiem. Modele dziecięce różnią się od kanap dla dorosłych przeważnie tylko kolorem tapicerki i rozmiarem, ponieważ działają na tej samej zasadzie. Ponadto można spotkać w sklepach z wyposażeniem kanapy narożne, które także są w wersji dla dzieci.

Meble funkcjonalne są bardo modne i praktyczne, dlatego też coraz więcej osób po nie sięga. Fakt, że pełnią kilka funkcji, w żadnym wypadku nie wpływa na obniżenie ich jakości. Przeważnie dorównują nią do poziomu klasycznych modeli łóżek.