Wycieczka do starej winnycy

 

Ja bardzo lubię relaksować się w ten sposób, że wieczorem w weekend lubię wypić sobie lampkę dobrego wina. Kiedyś dostałam od koleżanki w prezencie wino z polskiej winnicy i uważam, że było to najlepsze wino jakie do tej pory piłam.

Zwiedzanie pięknej starej winnicy

stara winnica do zwiedzaniaNiestety nie dostałam go już potem w sklepie. Mój mąż wiedział, że chciałam zawsze zobaczyć jak powstaje wino i że ogólnie się tym interesuje dlatego też zabrał mnie na wspaniały weekend, którego atrakcją miało być zwiedzanie winnicy. Była to stara winnica, która znajduje się blisko naszego miasta. Jednak jak do tej pory nigdy tam nie byliśmy. Mąż zarezerwował tam nocleg. Okazało się, że jest tam pięknie. Nie przypuszczałam nawet, że tak blisko nas może być tak fantastyczne i romantyczne miejsce. Oczywiście zwiedziliśmy winnicę i wiedzieliśmy wszystkie etapy produkcji wina, które są niezwykle interesujące. Byliśmy też na plantacji winogron. A posiłki jedliśmy przygotowane właśnie w tej winnicy. Byłam pod wrażeniem bo wiele z nich było zrobione z dodatkiem winogron czy też liści winogron. A jeśli chodzi o sosy to niektóre powstawały na bazie właśnie tego wyśmienitego wina. Byłam naprawdę zaskoczona tym, że jest tam tak wspaniale. Doszłam do wniosku, że z mężem musimy spędzić tam koniecznie naszą rocznicę ślubu. Zawsze chodziliśmy do drogich restauracji na kolację. a w cenie tej jednej kolacji byśmy mogli przyjechać do tej winnicy na cały weekend co jest przecież nieporównywalne.

Mąż też był za tym żebyśmy tu wrócili i to jak najszybciej. Koniecznie musimy tu kiedyś przyjechać też z naszymi znajomymi bo jestem pewna, że będą tak samo zachwyceni tym miejscem jak my. W winnicy kupiliśmy jeszcze kilka win dla nas do domu i dla znajomych. Smak wina będzie mi przypominał ten wspaniały weekend.