Wskazówki dotyczące wyboru najlepszej baterii do umywalki

Wybierając kran do zlewu, trzeba wziąć pod uwagę różne aspekty. Nie chodzi o to, że bateria jest dla nas atrakcyjna i tyle. Ważne jest, aby upewnić się, że pasuje do naszego typu zlewu. Szczególnie, jeśli mamy umywalkę wolnostojącą. Poniżej znajdzie się wskazówka na temat wyboru baterii do łazienki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze baterii?

bateria do umywalki wolnostojącejWeźmy pod uwagę, czy jest to blat czy umywalka do zabudowy. To nie to samo, jeśli mamy zlew nablatowy, niż gdy mamy umywalkę wolnostojącą. W pierwszym przypadku zwykle stosuje się wysokie baterie, ponieważ nie zawsze jest możliwe wiercenie w celu zainstalowania ich w samej umywalce, w szafce łazienkowej lub blacie. Standardowo umywalki nablatowe typu miska nie mają otworu na baterię i potrzebna jest wysokość, aby sięgać do miski. Obecnie bardzo często zdarza się również, że bateria jest instalowana na ścianie, znana również jako baterie podtynkowe lub naścienne. W przypadku zlewozmywaków do zabudowy z półką i perforacją pod baterię, najczęściej wybiera się standardowe baterie zlewozmywakowe. Bateria do umywalki wolnostojącej to taka, która ma jeden uchwyt do regulacji temperatury i ciśnienia. Bterie dwuuchwytowe mają dwa uchwyty, co pozwala nam mieszać ciepłą i zimną wodę. Baterie jednouchwytowe są najbardziej praktyczne i funkcjonalne, a także pomagają oszczędzać wodę. Z kolei baterie dwuuchwytowe nadają umywalce bardziej tradycyjnego charakteru i świetnie komponują się w łazienkach w stylu vintage lub z klasycznymi meblami łazienkowymi.

Przyzwyczailiśmy się do kranów, które zwykle mają chromowane wykończenie, ale niekoniecznie musi tak być. Czarne baterie są bardzo stylowe i stają się coraz bardziej przystępne cenowo, co może być bardzo atrakcyjne w niektórych kombinacjach łazienkowych. Idealnie też pasują do umywalek wolnostojących. Jest to szczyt elegancji.