Pracując zawodowo z czasem możemy odłożyć parę złotych na czarną godzinę. Ale wtedy zastanawiamy się co z taką wolną gotówką można by jeszcze zrobić. W ostatnich latach oprocentowanie zarówno obligacji skarbowych jak i lokat bankowych jest na tak niskim poziomie, iż lokowanie środków właśnie w ten sposób nie zapewnia prawie, że żadnych zysków a jedynie bezpieczeństwo przechowywania kapitału.

Myjnia bezobsługowa jako forma inwestycji

koszt budowy myjniWięc niejednokrotnie przychodzi nam do głowy masa pomysłów na inwestycje kapitału tak aby mógł on pracować na przyszłe zyski. Ale w co tak naprawdę w miarę bezpiecznie można zainwestować? Jednym z ciekawych pomysłów może być właśnie wybudowanie bezobsługowej myjni samochodowej. Przy takiej inwestycji podstawowym problemem jest znalezienie odpowiedniej lokalizacji. Czyli na pewno gdzieś w większym mieście. Najlepiej gdyby znajdowała się koło jakiegoś supermarketu lub centrum handlowego, ponieważ wtedy dużo osób może skorzystać z myjni przy okazji zakupów. Następnym etapem będzie znalezienie odpowiedniego rozwiązania. Jednak koszt budowy myjni nie powinien być wygórowany a przy dobrej lokalizacji, powinien się zwrócić już w pierwszych latach działania. Warto jest też wynegocjować jakieś dobre warunki cenowe na zaopatrzenie naszej myjni w wodę, kanalizację i energię. Ponieważ będą to nasze główne koszty prowadzenia działalności, powiększane o ewentualne czynsze i wynajem firmy ochroniarskiej aby odstraszyć potencjalnych chuliganów.

Taka czy inna inwestycja kapitału może nam przynieść o wiele większe zyski niżeli przetrzymywanie funduszy na lokatach bankowych. Jednak i ryzyko odzyskania zainwestowanego kapitału także wzrasta. Więc należy pamiętać aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek inwestycji rozważyć wszystkie możliwości i policzyć dokładnie koszty.