Wiele osób odkłada kursy językowe na czas wakacji. Wtedy nie będą siedzieć w szkole czy w pracy, będą mieli dużo czasu na naukę. Wtedy też się bardziej skupią na zadaniach i szybciej im przyjdzie nauka angielskiego. Czy jednak faktycznie tak będzie?

Kiedy kurs języka angielskiego może się odbywać?

kurs języka angielskiegoCzy wakacje to dobry moment na naukę? Na pewno możemy mieć tutaj dwa podejścia. W końcu  dobrze prowadzony kurs języka angielskiego w Katowicach możemy odbyć w czasie roku szkolnego czy miesięcy pracujących, jak również w ferie zimowe, czy podczas urlopu wakacyjnego. Niektórzy faktycznie mogą się lepiej uczyć latem. Nic ich wtedy nie rozprasza, mogą być skupieni na tym, żeby ich angielski był coraz lepszy, a nie zajmować się codziennymi sprawami i obowiązkami. Na pewno nikomu ich nie brakuje. Jednak inni będą się wykręcali i znajdą każdy powód żeby nie iść na takie zajęcia wakacyjne. Wtedy będą woleli wychodzić ze znajomymi, wyjść na imprezę, pojechać do rodziny, czy poleniuchować, zamiast wstawać żeby dojechać na taki kurs. Nic dziwnego, inni odpoczywają, a oni mają się wtedy uczyć? Nie jest to zbyt przyjemne. Dlatego też szkoła języków obcych ma większą ofertę w trakcie roku szkolnego/akademickiego/pracowniczego, niż w wakacje. Tak jesteśmy w rytmie codziennych obowiązków, więc szkoła językowa jest tylko jednym z obowiązków dla nas. Paradoksalnie często łatwiej jest nam dodać kilka zajęć w miesiącu pracującym, niż wtedy kiedy chcemy odpoczywać latem.

Dlatego tez taki kurs języka angielskiego w okresie wakacyjnym może, ale nie musi być dobrym pomysłem. Na pewno warto jest przemyśleć wszystkie wady i zalety takiego rozwiązania i wiedzieć, czy sami w okresie wolnego zmotywujemy się do nauki.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *