W jaki sposób pozbyć się owadów?

 

W domach i mieszkaniach mogą pojawić się nieproszeni goście w postaci owadów. Najgorsze jest jednak to, że takich lokatorów na gapę trudno jest się pozbyć. Zazwyczaj ukrywają się w zakamarkach i tylko od czasu do czasu są zauważane przez mieszkańców. Mogą przebywać w szafach, materacach, a nawet wchodzić do produktów żywnościowych.

Metoda żelowa stosowana w dezynsekcji

dezynsekcja warszawaDlatego trzeba reagować jak najszybciej. Im wcześniej podjęta zostanie walka z owadami w domu lub mieszkaniu, tym lepiej. Na pewno od razu trzeba zaznaczyć, że nie można się wstydzić tego problemu. Owady wcale nie pojawiają się tylko wtedy, kiedy jest brudno i nie sprząta się regularnie. Równie dobrze można przywlec owady z zagranicznej wycieczki lub z innych mieszkań. Owady mogą też przemieszczać się między mieszkaniami w obrębie jednego budynku i atakować całe bloki. Na szczęście można skorzystać z takich usług jak dezynsekcja warszawa, które są świadczone przez profesjonalne firmy zajmujące się zwalczaniem owadów. Firmy te mają do wyboru wiele różnych metod. Wszystko zależy od tego, z jakimi owadami ma się do czynienia. W budynkach mogą pojawić się nie tylko pluskwy, ale również rybiki, mrówki i znacznie więcej. Na pewno jedną z bardziej nowoczesnych metod, która nie wymaga opuszczania budynku w czasie dezynsekcji jest metoda żelowa. Jest ona metodą prostą, ale naprawdę skuteczną, która radzi sobie z wieloma owadami i działa nawet przez cały rok.

Polega ona na tym, że w różnych zakamarkach umieszcza się żel. W żelu znajdują się substancje zwabiające owady w promieniu kilkudziesięciu centymetrów. Oprócz tego w żelu znajduje się też trutka. Owady chętnie zjadają żel, po czym zatruwają się. Żel jest bezpieczny dla mieszkańców i zwierząt domowych. Znajdują się w nim trutki, które są szkodliwe w takich dawkach tylko dla owadów.