Urok wirtualnych spacerów miejskich

Z pewnością niejeden z nas lubi czasem przespacerować się, by odetchnąć, w spokoju przemyśleć nurtujące nas problemy lub po prostu w spokoju przyjrzeć się przestrzeni miasta, w którym ma okazję mieszkać. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że taką na taką wycieczkę można udać się, nie wychodząc z domu.

O wirtualny spacerach przez miasto słów kilka

wirtualne spacery po mieścieJeżeli nie mieliśmy okazję zwiedzić danego miasta, mamy chwilowo ograniczoną możliwość podróżowania, z pomocą przychodzi nas nowa zdobycz współczesnej technologii – wirtualne spacery po mieście. W jaki sposób można „odbyć” ową podróż? To bardzo proste – wystarczy dostęp do internetu i w dowolnym momencie, przy kubku ciepłej kawy w swoim domu, możemy udać się na spacer. Technika wykorzystuje możliwości, jakie daje zastosowanie wysokiej jakości zdjęć i filmów panoramicznych, ujęć z „lotu ptaka”. Jakość wykonywanych zdjęć zapewniają obrazy o dużej rozdzielczości. Uczestnicząc w wirtualnym spacerze mamy możliwość dokładnie przyjrzeć się zwiedzanej przestrzeni. Taki sposób „podróżowania” pomoże nie tylko oderwać się na chwilę od rzeczywistości i podziwiać piękno nieznanych nam dotąd miejsc, ale i potencjalnie zachęcić nas do wybrania się w przyszłości w realną podróż. Zapoznając się wcześniej z przestrzenią danego miasta w sposób wirtualny, będziemy z pewnością czuli się pewniej, gdy już znajdziemy się w nim rzeczywiście.

Dostęp do internetu jest dobrodziejstwem naszych czasów; bez wychodzenia z domu możemy komunikować się z innymi, dokonywać płatności, robić zakupy, ustalać wizyty u lekarza. Możemy również… wirtualnie spacerować. Czy to wszystko jest w stanie zastąpić nam fizyczne funkcjonowanie w świecie? Raczej nie – jednak jest to na pewno pomocne uzupełnienie naszych codziennych aktywności.