Moja przyjaciółka oczekuje swojego pierwszego dziecka. Dopiero zaczyna kompletować wszystkie niezbędne rzeczy i poprosiła mnie o pomoc i porady, ponieważ ja mam już swoje dzieci i większe doświadczenie w opiece na maluchami niż ona.

Postanowiłam kupić kaftanik dla dziecka

Kaftaniki  z długim rękawemNasze zakupy rozciągnęły się w sumie na ponad tydzień. Najpierw przygotowałyśmy wspólnie listę niezbędników, od ubranek, przez pieluchy, wanienkę, smoczki, laktator, łóżeczko i pościel, odpowiednie płyny do kąpieli i prania, chusteczki nawilżane, oliwkę, zasypki, środki do pielęgnacji pępka w pierwszych dniach, czapeczki, beciki… Było tego naprawdę dużo. Z listy odpadł nam właściwie tylko wózek, ponieważ jej mąż trafił na używany w bardzo dobrej cenie. Przyjaciółka dostała też trochę ubranek, ale nie chce, żeby jej maleństwo nosiło podniszczone rzeczy i chce, żeby przynajmniej na wyjście maluch miał nowe ubranka. Przez ostatni tydzień właściwie codziennie albo zamawiałyśmy rzeczy przez internet, albo chodziłyśmy po sklepach, albo po prostu oglądałyśmy różne drobiazgi i czytałyśmy poradniki dla młodych matek. Dzisiaj znów byłyśmy na zakupach w mieście, tym razem szukając ubranek odpowiednich na pierwszych kilka miesięcy życia. Zrobiłyśmy zapas śpiochów, półśpiochów i kaftaników. Niedużo, tylko po kilka sztuk, żeby wystarczyło na pierwsze miesiące – może nie trzeba będzie ich przebierać co pięć minut, więc trzy, cztery nowe śpiochy wystarczą. W końcu ma jeszcze te używane, a dziecko dość szybko z nich wyrośnie.

Mimo niedużych zakupów cena i tak okazała się dość wysoka, ale nie chciałyśmy kupować byle czego, tylko rzeczy dobrej jakości. Dlatego zaoferowałam, że kupię kaftaniki i to będzie mój prezent dla dziecka. Przyjaciółka bardzo się z tego ucieszyła. Teraz został nam jeszcze wybór pościeli i becika i koniec zakupów dla maleństwa.

Więcej znajdziesz na www.izikids.pl