Najczęściej małe dzieci przewozimy w wózkach dziecięcych, lub nosimy w chustach, które są bardzo praktyczne, bo mamy wolne ręce, a dzidziuś jest blisko nas. W nosidłach możemy trzymać dzieci, które potrafią już samodzielnie siedzieć, ponieważ wcześniej nie mają one jeszcze całkowicie ukształtowanych stawów biodrowych.

Bezpieczne nosidełka turystyczne Vaude

nosidełko turystyczne vaudeDo około pół roku małe dziecko tylko leży, lub raczkuje. Nie wolno na siłę sadzać dziecka, które tego jeszcze samodzielnie nie potrafi, bo możemy mu wyrządzić wielką krzywdę. Nosidełko turystyczne Vaude jest przeznaczone dla rodziców, którzy chcą zdobywać szczyty i jeździć na wakacje ze swoimi pociechami bez środka transportu. Nosidło pozwala mieć przy sobie dziecko, bez konieczności wożenia dużego wózka. Maluch jest noszony na plecach, przodem do kierunku w jakim podąża rodzic. Nosidła są bezpieczne i wygodne w stosowaniu, ponieważ ich podstawą jest aluminiowy stelaż, na który jest nałożona specjalnie uformowana podstawa, umożliwiająca dziecku wygodne siedzenie. Pasy bezpieczeństwa, którymi dziecko jest przypinane, zabezpieczają je przed ewentualnym wypadnięciem, w sytuacji kiedy rodzić się przechyli na którąś stronę. Dodatkowo plastikowy, składany daszek, chroni dziecko przed zmoknięciem, jeżeli w trakcie wycieczki złapie nasz deszcz. Nosidełko jest łatwo założyć i zdjąć, a jego spód jest tak wyprofilowany, aby można było go bezproblemowo postawić. Regulowane pasy na ramionach i biodrach pozwalają na wygodne użytkowanie przez opiekuna.

Nosidła Vaude posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, które pozwalają na przenoszenie w nich małych dzieci. Możemy w nich trzymać dzieci, które ważą maksymalnie dwanaście kilko, ponieważ większy ciężar może spowodować trudności w poruszaniu się z małym podróżnikiem na plecach.