Jednym z urządzeń fitness, z których możemy korzystać na siłowni oraz w domowym zaciszu jest platforma wibracyjna. Na rynku cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niej możemy przeprowadzić trening, który polega na oddziaływaniu wibracjami na poszczególne partie ciała. Świetnie pobudza mięśnie do pracy. Co warto o nich wiedzieć?

Zastosowanie platformy wibracyjnej

platformy wibracyjne do ćwiczeńMożna wybrać taką platformę w podstawowej wersji, ale niektóre z nich posiadają dodatkowe wyposażenie dzięki, którym możemy dodatkowo ćwiczyć ręce lub inne części ciała. Platformy używa się zarówno do ćwiczeń fitness oraz do rehabilitacji. Platformy wibracyjne do ćwiczeń dają sporo efektów. Ćwicząc na nich poprawiamy kondycje swoich mięśni. Angażuje ona do pracy wszystkie części ciała i skutecznie modeluje mięśnie. Trening na takiej platformie nie obciąża stawów. Dodatkowo zwiększa elastyczność więzadeł, ścięgien oraz stawów. Dzięki temu lepiej sobie radzą z obciążeniami, które towarzyszą nam przez cały dzień. Skóra staje się bardziej napięta i jędrna oraz mniej podatna na różne podrażnienia. Dzięki takiej platformie możemy również pozbyć się cellulitu. Dla osób, które pragną zrzucić nadwagę ważną informacją jest to, że wykonując te ćwiczenia doskonale spalają tkankę tłuszczową oraz reguluje się nasz metabolizm. Platforma wykorzystywana do rehabilitacji między innymi wspomaga regenerację organizmu, redukuje ból, pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz poprawia koordynację motoryczną.

Jeżeli chcemy zacząć swoją przygodę z platformą wibracyjną to przede wszystkim trzeba się przekonać czy akurat tak forma treningu będzie spełniała nasze oczekiwania. W takim wypadku najlepiej jest na samym początku skorzystać ze sprzętu, który znajduje się na siłowni lub w klubie fitness. Jeżeli wówczas stwierdzimy, że nam to pasuje to warto uzupełnić swoją domową siłownie w taki właśnie sprzęt.