Wielu turystów i osób, które pokochały eksplorowanie nieodkrytych terenów na rowerze, szuka odpowiednio malowniczej trasy po naszym kraju. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj niedawno wytyczona, w pełni oznakowana trasa Green Velo, która prowadzi po najbardziej malowniczych zakątkach wschodniej części kraju. Jakie atrakcje czekają na nas, gdy wybierzemy się w taką wycieczkę?

Trasa Green Velo – gdzie dokładnie przebiega?

pokoje na trasie green veloPrzebieg trasy może być okazją do spróbowania swoich sił podczas wielodniowej wyprawy rowerowej. Dzięki temu, że na trasie znajdziemy wiele miejsc, w których możemy odpocząć lub spędzić noc, trasa Green Velo jest jednym z najciekawszych opcji dla osób, które szukają ciekawej, wielodniowej wycieczki. Pokoje na trasie Green Velo są często niezwykle tanie, a ich wybór jest niezwykle atrakcyjny dla każdego rowerzysty. Szlak Green Velo odwiedza piękne tereny Warmii i mazur, Podlasia, Lubelszczyzny czy nawet Bieszczad. Planując szlak, możemy tak poprowadzić wycieczkę, że w blisko tydzień, spokojnym tempem jesteśmy w stanie odwiedzić każde z tych miejsc, oraz zaznać niepowtarzalnego klimatu wschodniej Polski. Szlak jest także niezwykle dobrze oznakowany, a nawierzchnie są utwardzone. Dominuje na nich asfalt, szuter oraz inne nawierzchnie, po których bez problemu możemy jechać rowerami górskimi, trekkingowymi czy przełajowymi. Wiele odcinków jest przystosowanych także do jazdy z dziećmi.

Trasa Green Velo jest niezwykle malownicza, a przemierzenie jej jest polecane nie tylko profesjonalnym czy półprofesjonalnym kolarzom, ale także amatorom, którzy mogą tak podzielić trasę, aby zwiedzić najważniejsze miejsca na trasie. Pomaga w tym niewątpliwie rozbudowana baza noclegowa, a także wiele punktów agroturystycznych, obecnych na trasie.