Istnieje szereg wytycznych, do których należy się stosować. Wszystkie szamba betonowe, które nie są związane z zabudową jednorodzinną muszą się znajdować w odpowiedniej odległości od wejścia do budynku, okien oraz dróg. Szczególnie trzeba uważać na studnie. Te muszą się znajdować ponad piętnastu metrów od zbiornika.

Szamba betonowe – o czym warto wiedzieć?

szamba betonowePodejmując ten temat koniecznym jest zaznaczenie tego, że szamba są zbiornikami na nieczystości. Mogą więc mieć wpływ negatywny na środowisko, dlatego też muszą być zbudowane z grubych materiałów, które odizolują grunt od ścieków. Bardzo dobrym materiałem jest beton, ale ten z kolei również musi być mocny. Takiego typu produkty posiada między innymi firma AWA Transbet z Radomia. Korzystając z ich usług możemy mieć gwarancję, że nasze zbiorniki będą bezpieczne dla środowiska. Dawniej, kiedy budowano szamba nie zwracano tak bardzo jak dziś uwagę na te kwestie. We wstępie wspomniano o tym, że szambo musi być umiejscowione w odpowiedniej odległości od danych punktów. Tak, to prawda, bi czy chcemy pić wodę z brudnej studni? Oczywiście, że nie! Liczymy na to, że woda ze studni będzie pozbawiona wszelkich nieczystości, które nie dość, że źle wpływają na walory smakowe, to jeszcze przyczynić się mogą do zatruć i chorób układu pokarmowego. Jak widać, nie bez znaczenia jest więc umiejscowienie oraz rodzaj materiału, z którego jest zbudowane szambo betonowe.

Pamiętajmy również o bezpieczeństwie. Nie bez znaczenia są odpowiednie zakrycia zabezpieczające wejście do szamba. Zdarzały już się różnego rodzaju wypadki kończące się tragicznie, o których lepiej nie wspominać. Warto więc inwestować w najlepsze zbiorniki pochodzących od najlepszych firm, które posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *