Zapewnienie bezpieczeństwa na parkingach i w miejscach publicznych to nie tylko wdrożenie systemu, który będzie sprawnie zarządzał przepływem ludzi oraz pobieraniem opłat. To także próba zabezpieczenia takich miejsc przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz lub uderzającymi od środka. To na przykład skuteczna obrona przed terroryzmem i jego pochodnymi.

Skuteczne działanie słupków antyterrorystycznych

Słupek antyterrorystycznyKażdy pewnie nie raz widział w swoim życiu różnego rodzaju słupki. Nikt jednak nie zastanawia się, przed czym konkretnie mają one nas chronić, ważne aby spełniały swoją funkcję. Jednymi z takich słupków są te antyterrorystyczne. Z pozoru wydają się być zwykłymi pachołkami, jednak potrafią one wytrzymać nawet obciążenie wynoszące 15 000 kg. Słupek antyterrorystyczny posiada bardzo grube ściany, które są odporne na próbę ich uszkodzenia lub wyważenia. Wykonane są ze stalowej rury, a do zwiększenia wytrzymałości stosuje się także możliwość wypełnienia takiego słupka betonem. Charakteryzują się one taśmą odblaskową, sygnalizacją LED, pancerną konstrukcją oraz łatwością w obsłudze i przystosowaniem do intensywnej pracy. Słupki posiadają różną grubość ścian, używane w zależności, gdzie mają zostać postawione. Zadaniem sygnalizacji LED jest informowanie o możliwości przejazdu. Słupki wyposażone są w możliwość informowania poprzez trzy barwy: zieloną, która informuje o możliwości bezpiecznego przejazdu, migającą pomarańczową, mówiącą o wykonywaniu określonego działania, a także czerwoną, która oznacza słupek podniesiony i brak możliwości wjazdu. Sterowanie słupkiem odbywa się przy pomocy kablowego panelu sterującego, anteny dalekiego zasięgu lub pilota.

W dużych miastach o bezpieczeństwo wielu miejsc trzeba szczególnie dbać. Dlatego należy stosować wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, takie jak różnego rodzaju systemy czy słupki. Użytkownicy miejsc publicznych nie będą dzięki temu się obawiać, a wszystkie służby i właściciele będą mogli spokojnie wykonywać swoje obowiązki.