Wiele osób niepełnosprawnych zastanawia się nad tym co wybrać. Czy lepszy byłby skuter elektryczny, a może wózek inwalidzki? Taki wybór zdecydowanie nie jest prosty, ponieważ przede wszystkim wchodzi tutaj w grę także czynnik finansowy. Warto jednak skupić się na różnicach pomiędzy tymi sprzętami.

Zalety skuterów elektrycznych

nowe skutery elektryczne inwalidzkiePrzede wszystkim wózek inwalidzki trzeba napędzać siłą własnych rąk. Nie jest to łatwe, ponieważ ręce bardzo szybko się męczą. Dlatego zdecydowanie dłuższe podróże nie jest są miarę możliwości osoby niepełnosprawnej. Może się ona na nie wybrać ale tylko w towarzystwie kogoś, kto w razie czego mógłby udzielić pomocy. Ze skuterem elektrycznym jest natomiast zupełnie inaczej. Przede wszystkim nie trzeba go napędzać siłą własnych rąk bo jak sama jego nazwa wskazuje, jest on po prostu elektryczny. To daje nam naprawdę ogromny komfort w jego użytkowaniu. Dzięki temu można również bez trudu podjechać nim pod górkę czy też wjechać do autobusu. To bez wątpienia świetna opcja dla osoby niepełnosprawnej. Kto zatem wygrywa w tym zestawieniu? Zdecydowanie skuter elektryczny. Oczywiście tutaj wiele także zależy od czynniki finansowego. Skutery elektryczne są bowiem droższe od wózków inwalidzkich. Nie musimy jednak kupować skutera, który jest nowy. Równie dobrze możemy postawić na sprzęt używany, który będzie znacznie tańszy. Możemy kupić też nowe skutery elektryczne inwalidzkie na jakieś promocji, a te zdarzają się naprawdę bardzo często. Opcji jest naprawdę wiele.

Dziś zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, że skutery elektryczne są znacznie lepsze od wózków inwalidzkich. Oferują bowiem dużo większe możliwości i dają ogromny komfort osobie niepełnosprawnej. Na tym natomiast nam najbardziej zależy, by zaoferować takim osobom komfort.