Ozon jest odmianą tlenu o trójatomowych cząsteczkach. Naturalnie występuje w atmosferze, ale przede wszystkim gromadzi się w stratosferze i tworzy warstwę ozonową Ziemi. Ma silne działanie aseptyczne i także toksyczne, szczególnie w dużym stężeniu.

Jak działają generatory ozonu?

generator ozonu krakówW dzisiejszych czasach ludzie znacznie bardziej dbają o higienę i zwracają uwagę na czystość pomieszczeń, w których przebywają. Dotyczy to nie tylko przedmiotów i jedzenia, ale także powietrza. To właśnie w nim unoszą się kurz, pyły zawieszone, ale także groźne dla zdrowie bakterie i wirusy. Żeby się ich skutecznie pozbyć z pomieszczeń, w których przebywamy, trzeba stosować generator ozonu Kraków jest miejscowością, w której na pewno go kupimy. Jest to urządzenie o niewielkich rozmiarach, które może kosztować od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Do użytku domowego z powodzeniem wystarczają tańsze modele ozonatorów, bo nie generują zbyt dużego stężenia ozonu, jednak zawsze trzeba mieć na uwadze, że trzeba je dobierać do wielkości pomieszczeń, jakie chcemy ozonować. Tylko wtedy ich używanie przyniesie pożądane skutki, czyli dokładne oczyszczenie pomieszczeń, ścian, tkanin czy nawet powietrza z groźnych czynników chorobotwórczych. Ozonator jest w stanie zlikwidować w mieszkaniu zapach spalenizny, wilgoci czy specyficznej woni po zwierzętach trzymanych w pomieszczeniach. Jest on polecany szczególnie w starym budownictwie lub w lokalach, gdzie przebywają dzieci będące alergikami, czy osoby mające choroby układu oddechowego.

Stosowanie ozonatora w warunkach domowych jest bardzo proste, ale wymaga zastosowania się do kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim w pomieszczeniu ozonowanym nie mogą przebywać ludzie ani zwierzęta, bo ozon jest szkodliwy.