W ostatnim czasie coraz częściej czułam ból w okolicy mostka. Pierwszą myślą było serce. Ja strasznie panikuję, dlatego od razu wyobrażałam sobie zawał, czy coś podobnego. Wybrałam się więc do kardiologa, który stwierdził, że niestety nie może nic powiedzieć bez odpowiedniego badania diagnostycznego.

Efektywność badania echa serca metodą ultrasonograficzną

echo serca bydgoszczZ moim problemem, kardiolog wysłał mnie na badanie echa serca. Oczywiście najpierw poczytałam, czy jest to bezpieczna metoda. Na szczęście okazało się, że to po prostu coś podobnego do USG, bo też wykorzystuje się ultradźwięki, tylko różnica jest taka, że badanie to jest typowo nakierowane na serce i jego struktury. Jednak na kilka dni ból ustąpił, więc przestałam o problemie myśleć i się nim przejmować. Niestety kiedy siedziałam w pracy, nagle poczułam niesamowite ukłucie w sercu, czułam że zaraz osunę się na ziemię. Szybko więc wybrałam się na to badanie, które zlecił lekarz. Usłyszałam diagnozę: niedomykalność zastawki mitralnej. Oczywiście wróciłam po tym do kardiologa, który stwierdził, że bardzo dobrze, że nie zignorowałam tego problemu, ponieważ schorzenie to zmienia się po czasie w przewlekłe, a wtedy mogą wystąpić zaburzenia w całym układzie sercowo-naczyniowym. W tej chwili z całą pewnością mogę stwierdzić, ze miastem gdzie najlepiej wykonuje się echo serca Bydgoszcz. W tej chwili po skutecznej diagnozie, lekarz zaplanował specjalnie nakierowane na ten problem leczenie i wiem, ze będę zdrowa.

Ból w okolicy serca, silne ukłucie to coś co mnie skłoniło do zrobienia badania echa serca. Na szczęście u mnie odpowiednio wcześnie zostało wykryte schorzenie. Nie zachęcam jednak do czekania na silne objawy, ale w przypadku wystąpienia nawet łagodnych, warto się przebadać.