Większość osób marzy o tym, aby założyć rodzinę, mieć kochającego partnera i wspaniały dom. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich czasach coraz więcej par się rozstaje. Dlaczego tak się dzieje? Przecież skoro stworzyliśmy z kimś związek, to chyba mieliśmy wtedy pewność, że to właśnie ta osoba jest nam przeznaczona. Czy wszystko można naprawić?

Kiedy warto skorzystać z terapii dla par?

terapia dla par poznańBardzo często w początkowej fazie związku wszystko układa się bardzo dobrze, a zazwyczaj nawet wspaniale. Gdyby tak nie było, to przecież byśmy się od razu rozstali. Oczywiście łatwiej jest rozejść się na początku znajomości, ponieważ nie ma jeszcze tak silnych więzi. Jednak gdy jesteśmy w udanym związku dłuższy czas, mamy nadzieję, że tak będzie już zawsze. Często przecież nic nie wskazuje na to, że coś mogłoby się zmienić. Do czasu. Dlaczego ludzie zaczynają się kłócić i nie mogą na siebie patrzeć? Jest wiele powodów. Przecież wszyscy się zmieniamy, zaczynamy lubić inne rzeczy, denerwuje nas to, co kiedyś było śmieszne itp. Terapia dla par Poznań skuteczna jest wtedy, gdy obie strony chcą dojść do porozumienia. Jeśli zatem czujemy, że nadal chcemy być razem, powinniśmy wybrać się na terapię. Na pierwszej wizycie na pewno będziemy musieli szczerze wyznać, co nas tak naprawdę denerwuje i czy można coś z tym zrobić. Terapeuta z pewnością zapyta nas, kiedy te problemy się zaczęły i co było tym pierwszym ogniwem zapalnym. Często okazuje się, że wiele małych i drobnych zachowań można po prostu zmienić. Często nie potrafimy powiedzieć wprost naszemu partnerowi, o co mamy do niego żal. A to jest właśnie najważniejsze, aby umieć rozmawiać. Na terapii na pewno się tego nauczymy.

Jeśli zauważymy, że w naszym związku coś przestaje się układać, możemy skorzystać z pomocy specjalisty. Pamiętajmy o tym, że w terapii muszą brać udział obie strony. Nasz partner też zatem musi tego chcieć. Powinna być to wspólna decyzja. Jeśli czujemy, ze warto ratować ten związek, trzeba udać się na terapię, która pozwoli wyjaśnić wszelkie nieścisłości i nauczy właściwej komunikacji.