Opiszę wam dzisiaj historię pewnego chłopca, który chciał zostać informatykiem i prowadzić własny serwis komputerów. Opowieść działa się w Krakowie, w moim rodzinnym mieście.

Chcę prowadzić serwis komputerów

serwis komputerówChłopiec od małego interesował się informatyką, przynajmniej tak tylko mu się wydawało, ponieważ przeważnie jedyne co na nim robił to grał. Po skończeniu gimnazjum udał się do technikum informatycznego, gdzie miał nadzieje nie na naukę, lecz na granie w szkole z kolegami. Jednak miał nadzieje dostać się do najlepszego technikum w mieście, jednakże jego oceny pozwoliły mu tylko na dostanie się do prywatnego technikum. Bardzo przeliczył się z tym, co chciał tam robić a z tym co było tam robione. Zamiast grania z kolegami na każdej lekcji, była nauka. Jak wiemy informatyka rozgałęzia się na bardzo wiele różnych działów. Jednak w tym technikum z racji tego, ze było prywatne nie określano danej specjalizacji, tylko uczono wszystkiego. Programowanie, grafika, systemy operacyjne, czy tworzenie stron internetowych było tam codzienną farsą dla niego. Ledwo zdawał z klasy do klasy, jednak udało mu się dojść aż do klasy maturalnej. Postanowił sobie, że w tym roku się przyłoży, tak też faktycznie się stało. Z przedmiotów zawodowych miał najwyższe oceny, oprócz szkoły intensywnie uczył się też w domu. Gdy w końcu nadszedł czas egzaminu zawodowego nie miał żadnego problemu z napisaniem go. Otrzymał maksymalną ilość punktów.

Dodam tylko, że chłopiec był bardzo inteligentny, ale leniwy, co prawie go zgubiło. Po skończeniu technikum nie udał się na studia, uczył się w domu a sam zatrudnił się w firmie, dzięki której zarabiał naprawdę ogromne pieniądze.

Więcej w temacie można znaleźć na: http://www.dapanet.pl

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *