W moim biurze pracuje coraz więcej osób. Przez to robi się harmider, hałas, ciężko się pracuje. Każdy narzekał, że nie da się już tak dobrze skupić na pracy, tak jak do tej pory. Szef długo z tym zwlekał, ale w końcu postanowił coś w tym zrobić.

Rozwiązania akustyczne były potrzebne

rozwiązania akustyczne dla biurPrzesadzanie pracowników nic nie dało, zmiana urządzenia pomieszczenia również nie. Trzeba było nam czegoś bardziej konkretnego. W końcu szef się nad nami zlitował i zapowiedział, że wprowadzi rozwiązania akustyczne dla biur. Z jednej strony cieszyliśmy się, że coś się zmieni w firmie, a drugiej nie wiedzieliśmy jak te rozwiązania akustyczne miałyby nam pomóc. Szybko poszukaliśmy w internecie jak wyglądają takie sprawy. Okazało się, że są to różnego rodzaju panele i parawany. Dzięki specjalnej strukturze działają one jak te panele ustawiane przy drogach, czyli ,,pochłaniają” dźwięki. Nie byłam co do tego przekonana, nie wierzyłam, że jakiś parawanik może sprawić, że nie będę słyszała tego, co mówią inni. Jednak myliłam się. Kiedy przyszliśmy do pracy w poniedziałek to rozwiązania akustyczne dla firm już na nas czekały. Początkowo zachowywaliśmy się bardzo cicho, jednak robiło się coraz głośniej, a jednak nie było hałasu. Każdy dokładnie słyszał rozmowy swoje i klienta, nie przeszkadzaliśmy sobie wzajemnie. Te biurowe panele akustyczne sprawdziły się wyśmienicie! Teraz każdy mógł w spokoju załatwiać swoje sprawy i nie musieliśmy się przekrzykiwać ani nic takiego. Taka cisza jest w pracy bardzo potrzebna, a rozmawiać ze sobą możemy podczas przerw. Wszyscy się chyba cieszą, że szef zamówił takie innowacyjne i doskonałe rozwiązanie.

Z pewnością komfort naszej pracy znacząco się podwyższył. Jesteśmy też spokojniejsi, mniej się denerwujemy i jesteśmy bardziej zadowoleni z pracy.