Coraz więcej osób decyduje się na zakup rolet do osłony okien w domu czy w mieszkaniu. Takie rolety wieszane są od wewnątrz i doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem promieni słonecznych. Ma to szczególne znaczenie o poranku, kiedy chcemy pospać dłużej i wolelibyśmy, by w pokoju panował półmrok.

Zestaw montażowy dołączony do rolet

rolety sklep internetowyRoletę można zastosować tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Dobrze sprawdza się w salonie, pokoju dziennym, w sypialni. Dzięki rolecie oglądanie telewizji może być znacznie przyjemniejsze – promienie słoneczne nie padają na telewizor, przez co wszystko jest dokładnie widoczne. Roletę można dopasować do każdego okna – zarówno wysokiego jak i niskiego. Dotyczy to również okien wąskich i szerokich. W sklepach stacjonarnych i internetowych bez wątpienia każdy znajdzie rolety o odpowiednim wymiarze. W razie czego niektóre firmy zajmują się produkcją rolet na wymiar. Na pewno rolety sklep internetowy jest w stanie zapewnić bardzo atrakcyjne ceny – zwłaszcza jeśli kupuje się kilka lub kilkanaście rolet za jednym razem. Rolety występują w szerokiej gamie kolorystycznej. W związku z tym możliwe jest dobranie właściwego koloru rolety do stylu danego pomieszczenia. Rolety o długości od 175 do 230 cm zostały stworzone z myślą o oknach balkonowych, które posiadają na całej długości szybę. Jest kilkanaście wariantów szerokości, więc rolety można dobrać nawet do okien dwuskrzydłowych o różnych wymiarach.

Roleta montowana jest w bardzo łatwy sposób – wykorzystuje się tutaj wkręty. Dzięki temu można zamontować roletę na praktycznie każdej płaskiej powierzchni. Roletę można zamontować na ścianie, na oknie albo na wnęce okiennej w zależności od potrzeb. Do rolet dołączany jest najczęściej specjalny zestaw montażowy, w którym znajdują się wszystkie niezbędne elementy.