Każdy lubi zjeść dobrze. Może nie jemy zbyt dużo na śniadanie czy kolację, ale za to obiad powinien być sycący. U mnie w domu zawsze obiad składa się z dwóch dań. Pierwsze to zupa, ale podaję ją w niewielkiej miseczce, tak by tylko zaspokoić pierwszy głód. Potem po dwóch godzinach podaję drugie danie.

Frytki jako dodatek do obiadu

gdzie kupić ziemniaki na frytkiCzęsto do obiadu podajemy ziemniaki, makaron lub jakieś kasze. Ja ostatnio chciałam trochę urozmaici mój niedzielny obiad i zamiast wyżej wymienionych dodatków zastosować coś innego. Co prawda będzie to zrobione z ziemniaków, ale podane w takiej innej wersji. Planuję zrobić frytki. Mam w domu frytkownice. Albo mogę je też zrobić w piekarniku. Jeszcze nie wiem. Ale gdzie kupić ziemniaki na frytki? Czy mogę każdy rodzaj ziemniaka zastosować do frytek? Odpowiedzi szukałam w internecie. To taka kopalnia wiedzy, że na pewno coś znajdę na ten temat. Na różnych forach internetowych znalazłam odpowiedź. Ktoś podał jaki gatunek ziemniaka trzeba kupić. Co prawda trzeba iść do takiego sklepu, gdzie jest kilka typów ziemniaków, a jednej. Z tego gatunku podobno frytki wychodzą najlepiej. Oczywiście, że można zastosować różne rodzaje ziemniaków do frytek, ale chciałam by smakowały jak najlepiej. Dlatego chciałam użyć takiego gatunku, który nadaje się na frytki. Do nich planuję usmażyć schabowego oraz zrobić surówkę z kapusty kiszonej i marchewki. Myślę, że taki obiad będzie dobrze smakował wszystkim. Frytki będzie trzeba jeszcze trochę oprószyć solą. W końcu zdecydowałam, że zrobię frytki w frytkownicy.

Wiele osób zapewne je frytki. Ja zazwyczaj na obiad ich nie podaję. Zresztą jeszcze nie robiłam sama frytek. Zawsze kupowałam gotowe. Ale teraz chciałam zabłysnąć i zrobić je sama. Ale nie wiedziałam, gdzie miałam kupić ziemniaki na frytki. W sumie można zrobić je z każdego gatunku ziemniaka, ale jest jakiś gatunek, który nadaje się do tego najlepiej.

Powiązane artykuły