Presja medialna sprawia, że już małe dzieci zaczynają mocno dbać o swój wizerunek. Widać to szczególnie w przypadku dziewczynek, które chcą wyglądać najlepiej tak, jak ich mama albo idolka z telewizji. Rodzice teraz coraz wcześniej na przykład przekłuwają dziewczynkom uszy. I nie ma raczej w tym nic złego. Takie nastały czasy.

Bezboleśnie przekłute uszy

przekłuwanie uszu w PoznaniuJak byśmy prześledzili uważnie historie pod kątem kulturowym, to zapewne zaczęlibyśmy trochę łagodniej podchodzić do tego, co się dzieje w dzisiejszych czasach. Zarzuca się współczesności, że kreuje ideały piękna, którym ciężko jest sprostać. Każda epoka jednak promowała piękno, na swój sposób. Dzisiaj media szczególnie rozpowszechniły konkretny sposób patrzenia na życie. Jednak jeżeli podejdziemy do tego z dystansem, to wszystko jest dla ludzi, jeżeli im nie szkodzi. W kwestii urody dominujący głos ma płeć piękna. Dziewczynki od najmłodszych lat mają na przykład przekłuwane uszy. Jest to w stu procentach bezbolesny zabieg, który w żaden sposób nie szkodzi dziewczynce. Kiedyś było trochę inaczej. Na przykład jak byłam mała i mama zabrała mnie na przekłuwanie uszu w Poznaniu, to samego momentu przebicia uszu nie wspominam zbyt miło. Jednak lekki ból został zrekompensowany faktem, że miałam w uszach wymarzone ozdoby. Kosmetyczki szczególną uwagę zwracają na to, aby kolczyki były na początku wykonane ze srebra. Srebro bowiem posiada właściwości antybakteryjne, z tego względu jest idealnym zabezpieczeniem.

Przekłute uszy ma w dzisiejszych czasach praktycznie każda kilkuletnia dziewczynka. Współczesne metody przebijania uszu stosowane prze kosmetyczkę są przyjazne dla dziecka, bo w stu procentach bezbolesne. Istotne znaczenie przy przekłuwaniu uszu ma fakt, żeby kolczyki noszone przez pierwszy okres wykonane były ze złota.