Mój dziadek nie należy do osób które nazwać można pracoholikami. Większość swojego życia przebimbał obserwując jak jego rodzina pracowała na polu, samemu jeżdżąc sobie powoli i ospale traktorem.

Znakowanie laserem odbywa się maszynowo

znakowanie laseremJego syn aż się gotował na samo wspomnienie tego. Właściwie to faktycznie na plecach rodziny dziadek zbudował prawdziwe imperium, dzięki czemu ojciec mógł pożyczyć od niego pieniądze bym mógł iść na studia do innego miasta. Postanowiłem ruszyć ostro do przodu. Moim wyborem była Warszawa i najbardziej prestiżowy kierunek, czyli prawo. Nie było łatwo się tam dostać, ale podołałem. Pomimo tego, że dziadek obiecał mnie utrzymywać, i co miesiąc dostawałem spory przelew, chciałem też mieć coś swojego. Zacząłem pracę przy samym rynku. Do moich obowiązków należało grawerowanie laserowe. Nie była to jakoś szczególnie wymagająca praca, w końcu najlepsze znakowanie laserem Warszawa odbywa się niemal w całości maszynowo, wszystko co musiałem zrobić to ustawić maszynę i ją włączyć. Później wszystko robiło się już samo. Studia szły z kolei bardzo prosto. Byłem bardzo inteligentny, więc mimo, że nie wiele się uczyłem, potrafiłem ogarnąć cały skomplikowany materiał i otrzymać najwyższe oceny na koniec każdego roku. Oczywiście było parę rzeczy których przeskoczyć nie mogłem – część materiału musiałem wykuć na blachę, bo na logikę wziąć tego nie szło.

Nie lubiłem nigdy niczego co było nielogiczne lub nie wynikało ze zdrowego rozsądku. Być może powinienem w takim razie wybrać coś innego niż prawo, ale musiałem też nakarmić swoją wygórowaną ambicję.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *