Projektowanie hotelu od podstaw

 

Może i nie mieliśmy jeszcze doświadczenia w hotelarstwie, ale stwierdziliśmy, że bardzo dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w hotel. Początkowo zastanawialiśmy się od razu nad czymś większym, ale stwierdziliśmy po przemyśleniach, że na pewno nie będzie to opłacalne. Postawiliśmy więc na budowę hotelu od zera razem z projektantem.

Budowa hotelu z projektantem

nowoczesne projekty hoteliWielu klientów na pewno robi właśnie tak samo jak my czyli kupują ziemię i przeznaczają ją pod hotel. Moim zdaniem to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza jeśli chodzi o inwestowanie swoich pieniędzy. Często zakup już powstałych hoteli nie do końca się opłaca i trzeba wtedy bardzo dokładnie zastanowić się nad tym czy po prostu nie lepiej będzie zainwestować w najciekawsze nowoczesne projekty hoteli. Myślę, że jak najbardziej warto to zrobić bo faktycznie porównywałem sobie ceny za takie projekty i okazuje się, że na pewno są one bardzo atrakcyjne. Jeśli mogę coś powiedzieć, to faktycznie w dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim design i także chcieliśmy, aby nasz hotel odznaczał się bardzo ciekawym wyglądem z zewnątrz jak i od środka. Nie ulega wątpliwości, że jest to bardzo ważne na etapie projektowania i faktycznie musimy na to zwrócić odpowiednią uwagę projektantowi, którego wybraliśmy do współpracy. Z powodzeniem mogę powiedzieć, że takie hotele są dzisiaj na czasie, więc na pewno zainteresowanie klientów będzie spore.

W dzisiejszych czasach jednak muszę powiedzieć, że kto inwestuje w hotel ten wie, że jest mnóstwo tematów do opanowania na etapie projektu. Każdy z klientów powinien przyłożyć się jak najbardziej do tego, aby faktycznie wszystko poszło jak należy. Stwierdzenie, że budowa hotelu jest fascynująca jest na pewno poprawne, ale grunt to pracować na ustalonym projekcie.