Planując kuchnię na wymiar albo zamawiając gotowe meble do montażu, musimy jeszcze zadbać o szereg elementów wyposażenia. Jednym z nich jest wybór zlewu. Najczęściej klienci chcą ukryć zlew stalowy pod blatem, wówczas szukamy zlewu, który odpowiada rozmiarom pustego miejsca. Przy kuchniach robionych na wymiar, najpierw określa się parametry zlewu: dwukomorowy, jednokomorowy, czy też z ociekaczem.

Zlewy ze stali pod blat kuchenny

zlew stalowy podblatowyStalowe zlewy używane są zazwyczaj w kuchni. Są stosunkowo niedrogie i łatwe w czyszczeniu. Ponadto są lekkie, trwałe i proste w montażu. Do wyboru mamy niezwykle różne opcje. Jednokomorowe lub dwukomorowe. Z ociekaczem lub bez. Znajdziemy kształt kwadratu, prostokąta, owalny i trapezu. Zlewy narożne ze stali również nadają się pod blat. Zlew stalowy podblatowy kosztuje stanowczo najtaniej ze wszystkich zlewów dostępnych na rynku. Jego zaletą jest długowieczność, kolor, który zasadniczo pasuje do wszystkich blatów i frontów kuchennych. Ceny zlewów podblatowych zależą w dużej mierze of producenta. Zlewozmywaki stalowe różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale też wieloma drobnymi szczegółami, jak umiejscowienie ociekacza, kształt komór (o zaokrąglonych brzegach lub kanciastych), miejscem montażu baterii i pojemnością. Obok popularnych domowych zlewów stalowych, istnieje duży wybór zlewozmywaków do restauracji, barów, gospodarczych i przemysłowych.

Wszędzie tam, gdzie płynie woda, zastosowanie znalazły zlewy stalowe. Te, umieszczane pod blatem kuchennym, tylko na pozór są schowane. W rzeczywistości pełnią bardzo ważną rolę w kuchni. Stal nierdzewna jest wyjątkowo trwałym materiałem, łatwym w czyszczeniu i nie wymaga przez wiele lat konserwacji. Codzienne przemycie i przepłukanie wodą wystarczy, by lśnił.