Czas ciąży jest wymagający dla każdej przyszłej mamy, ale największym wyzwaniem jest poród. Może on trwać nawet kilkadziesiąt godzin więc warto dobrze się do niego przygotować nie tylko pod względem fizycznym, ale i materialnym.

W jakiej koszuli rodzić?

Koszule do poroduWiększość szpitali podaje przyszłym mamom listę produktów, które muszą mieć ze sobą, przyjeżdżając na poród. Przeważnie są to ubranka i przybory dla dziecka oraz rzeczy niezbędne dla mamy. Potrzebny będzie ręcznik kąpielowy, podstawowe przybory higieniczne i koszule do porodu oraz piżamy na pobyt w szpitalu. Jeżeli chodzi o sam poród, to koniecznie trzeba zakupić odpowiednią koszulę, którą można łatwo założyć i ściągnąć. Najlepiej żeby nie była zbyt długa, bo będzie niekomfortowa. Długość do poły uda jest optymalna dla większości kobiet. Jeżeli chodzi o górę, to najlepiej się sprawdzają modele rozpinane na guziki lub posiadające dekolt zakładany, ponieważ zaraz po porodzie dziecko jest przystawiane do piersi. Koszula zapewnia kobiecie poczucie komfortu i nieco intymności. Jeżeli nie będzie mieć swojej, to dostanie od pielęgniarek specjalny strój szpitalny, w którym będzie mogła rodzić. Jednak zdecydowana większość przyszłych mam ma przy sobie koszule na czas porodu, bo w swojej czują się znacznie lepiej niż w ubraniu ze szpitala. Koszulę można kupić w większości sklepów z odzieżą dla przyszłych mam i ich cena nie odbiega od tych za klasyczne piżamy. Najlepiej od razu zakupić zakupić dwie koszule, aby mieć je na zmianę w czasie pobytu w szpitalu.

Koszula jest najwygodniejsza do porodu, dlatego tyle kobiet się na nią decyduje. Przeważnie można ją kupić już za kilkanaście złotych. Najlepiej wybierać modele wykonane z naturalnej bawełny, bo są przewiewne i doskonale chłoną nadmiar wody.