Zaraz po szkole hotelarskiej dowiedziałem się, że jeszcze mam do przebycia niezbędne szkolenie oraz praktyki najlepiej w dużym hotelu gdzieś w mieście, aby dowiedzieć się przede wszystkim jak wygląda praca w takim miejscu. Co najważniejsze zależało mi na tym, aby nauczyć się pracy na nowoczesnym oprogramowaniu, które jest istotne i co najważniejsze bardzo konieczne w dzisiejszych czasach.

Codzienna praca w hotelu

programy dla hoteliPraca przy nowoczesnym oprogramowaniu była mi zupełnie obca z tego względu, że faktycznie na studiach nie mieliśmy żadnych zadań z tym związanych i nie dotykaliśmy specjalistycznego sprzętu oraz oprogramowania, co sprawiło, że jak teraz przyszedlem do pracy to nie wiedziałem do końca, czego się mogę spodziewać. Wiadomo, pierwsze dni z czymś jak programy dla hoteli na pewno będą bardzo trudne i będzie mnóstwo wiedzy, która musi być przyswojona, jednak wiedziałem, że prędzej czy później mi się to opłaci z tego względu, że faktycznie w każdym hotelu teraz wykorzystuje się programy dla hoteli. Wiedziałem, że jak raz nauczę się jednego programu od deski do deski, to później będzie mi o wiele łatwiej znaleźć pracę w tym zawodzie, a może i nawet na lepszym stanowisku, niż teraz. Tak czy inaczej codziennie przychodziłem do pracy z otwartą głową tylko po to, aby dowiedzieć się o wszystkich kwestiach i funkcjonalnościach, jakie posiadały programy dla hoteli. Oprogramowanie wykorzystywane w hotelu, w którym się zatrudniłem całe szczęście było nowoczesne.

Dzięki temu cała obsługa tego oprogramowania była bardzo prosta i co najważniejsze wiedziałem, że każda osoba przychodząca do pracy w tym miejscu będzie wiedziała, jak wykorzystywać takie programy dla hoteli już po paru godzinach. Nauka przebiega naprawdę szybko i sprawnie.