Praca na emeryturze przy wywożeniu gruzu

Wiele osób czeka tylko na moment, w którym będą mogli przejść na emeryturę i zakończyć swoją karierę. Dla mnie zawsze było to niezrozumiałe – w momencie, w którym ja przeszedłem na emeryturę, od razu zacząłem rozglądać się za lekką i przyjemną pracą.

Dorabianie poprzez wywożenie gruzu w Poznaniu

wywóz gruzu w poznaniu - tanioPonieważ miałem prawo jazdy na ciężarówki, stwierdziłem że to będzie najlepsza opcja dla mnie. Jako emeryt nie musiałem mieć odprowadzanych składek, więc liczyłem, że pracę znajdę szybko. Okazało się, że najlepszym dla mnie wyjściem będzie praca przy rozwożeniu gruzu. Pracodawca zaprosił mnie na rozmowę na której wytłumaczył na czym dokładnie będą polegały moje obowiązki. Brzmiało to idealnie jak dla mnie – prosta i przyjemna praca, ze znacznie wyższą stawką niż się spodziewałem. Rozpocząłem wywożenie gruzu w Poznaniu już po paru dniach. Mimo wszystko musiałem przejść przez wszystkie konieczne badania i testy, by móc prowadzić zawodowo ciężarówkę. Mieliśmy całkiem sporo klientów z powodu niskiej ceny naszej usługi. Konkurencja z jakichś przyczyn dała wyższą ceną, co odbiło się na zwiększonym popycie na nasze usługi. Wiadomo jak było jeśli chodziło o wywóz gruzu w Poznaniu – tanio też dało się to zrobić. Głównie na to z kolei patrzyli potencjalni klienci, którzy jeszcze nas nie znali. Pomimo tego, że zleceń było sporo, nie czułem nigdy presji czasu. Zawsze jeździłem wszędzie na spokojnie, a mimo to udawało mi się zrobić wszystko na czas. Wiedziałem, że prawdopodobnie lepszej pracy już nie znajdę. Postanowiłem dać z siebie wszystko, by utrzymać się na tej posadzie.

Do dziś dorabiam sobie jako kierowca ciężarówki i jestem z tego bardzo zadowolony. Jeśli alternatywą jest siedzenie przez cały dzień przed telewizorem, to znacznie bardziej wolę jeździć samochodem i dorabiać do emerytury. Dzięki temu mam więcej pieniędzy na swoje wydatki.