Metody wykończenia wnętrz czerpią z wielu nowatorskich rozwiązań technologicznych ułatwiających pracę oraz wnoszących wiele efektywności do aranżacji lokalu. Jedną z innowacyjnych technik zyskujących coraz większą liczbę zwolenników są sufity napinane. Są to bardzo lekkie i trwałe powłoki z tworzyw sztucznych pozwalające niemalże w dowolny sposób kształtować powierzchnię sufitu. Poprawiają estetykę wnętrza i maskują nierówności.

Różnorodne formy sufitów napinanych

sufity napinane barrisolSufity napinane posiadają bardzo wiele zalet, które wpływają na zwiększające się zainteresowanie tą metodą. Są wykonane z bardzo trwałych powłok pvc, tkanin poliestrowych oraz satynowych. Zastosowanie sufitów napinanych umożliwia bardzo szybką zmianę aranżacji każdego wnętrza bez konieczności przeprowadzania żmudnych i czasochłonnych prac. Za powłoka sufitu napinanego można ukryć wszelkie nierówności starego stropu oraz wszelkie instalacje. Ogromna paleta kolorystyczna oraz możliwość formowania z powłok dowolnych kształtów umożliwia dopasowanie estetyki do wymagań najbardziej wymagających klientów. Producenci oferują wiele bardzo ciekawych modeli sufitów napinanych, na bazie których wykonuje się indywidualne projekty dla poszczególnych klientów. Podstawowe modele sufitów napinanych to powierzchnie matowe, lustrzane odbicie, powłoki z nadrukiem, bardzo efektowne gwiaździste niebo, sufity wyspowe, spawane z powłok o różnych barwach i wielopowłokowe w technice trójwymiarowej. Jedną z najnowocześniejszych form sufitów napinanych są sufity napinane Barrisol. Ten rodzaj sufitu napinanego łączy w sobie wyjątkowo efektownie ukształtowane powłoki o dowolnym kolorze z systemami oświetleniowymi. Znajdują zastosowanie we wnętrzach każdego rodzaju tworząc ich atmosferę.

Nowoczesne sufity napinane to inwestycja na długie lata użytkowania nie wymagające żadnej ingerencji w postaci prac naprawczych. Są to powłoki dające izolację akustyczną, w pełni wodoodporne i niepalne. Wykonawcy sufitów napinanych opierają swoją produkcję na materiałach najlepszych firm z tej branży. Należy podkreślić, że prace nad powłokami sufitowymi ciągle trwają i można się spodziewać nowych bardzo ciekawych rozwiązań estetycznych i technicznych.