Kupowanie prezentu to dla wielu z nas naprawdę duże wyzwanie. Ciekawe jest to, że przeważnie największy problem z dobraniem upominku mamy wtedy, gdy ma być on przeznaczony dla osoby nam bliskiej. Wychodzę z założenia, że najlepsze prezenty to te, które są praktyczne i z których obdarowany będzie mógł często korzystać oraz te, które przywołują miłe myśli czy wspomnienia.

Herbata lub kawa na prezent

kawa prezentLatem wielu moich bliskich obchodzi urodziny, imieniny i inne okazje, na które chciałabym im sprawić małą niespodziankę. W obecnych czasach posiadamy już tak dużo przedmiotów, że niezwykle ciężko jest znaleźć coś czego ktoś jeszcze nie ma. Z obawy przed nietrafionymi pomysłami, doszłam do wniosku, że genialnym prezentem może się okazać dobrej jakości herbata lub kawa w zależności od preferencji. Kawa prezent idealny dla tych, którzy ją lubią, ale sami nie pomyśleliby, żeby zainwestować w inne niż zazwyczaj droższe ziarna. Niezastąpiony poranny rytuał jej parzenia wprowadza nas z energią w nowy dzień i pobudza do działania. Jeżeli nasi znajomi są kawoszami, poza samym naparem, można obdarować ich akcesoriami potrzebnymi do przygotowania, jak np. młynek do mielenia, kawiarkę lub filtry. Co więcej, specjalistyczne sklepy oferują urządzenia do przygotowywania kawy w sposób alternatywny, np. aeropress  lub drip, co może zainteresować tych, którzy lubią eksperymentować z różnymi smakami. Istnieje wiele sklepów stacjonarnych oraz internetowych, gdzie kawę można kupować na wagę, dzięki czemu możemy sprezentować komuś kilka różnych rodzajów do degustacji.

Kawy kupowane na prezent często są opakowywane w piękne naturalne worki z nadrukiem, więc dzięki tej estetyce nie trzeba ich dodatkowo przyozdabiać. Tak samo jak kawę, miłośnikom herbaty możemy sprezentować aromatyczne liściaste mieszanki lub napary pakowane do gotowych ozdobnych torebek. Jest to bardzo uniwersalny pomysł, dzięki któremu trafimy w gusta osób z każdego przedziału wiekowego.