W miejscach gdzie nie mamy możliwości zainstalowania centralnego ogrzewania wraz z systemem podgrzewania wody musimy radzić sobie jakoś inaczej. Bardzo ciekawym rozwiązaniem stosowanym w wielu domach jest używanie podgrzewaczy wody. Ich kupno nie jest jednak kwestią bardzo prostą bowiem podgrzewaczy na rynku jest dość znaczna ilość i różnią się one od siebie nie tylko wyglądem.

Sprawdzone podgrzewacze do wody

podgrzewacz do wodyNa dzień dzisiejszy w sprzedaży spotkać możemy całe mnóstwo podgrzewaczy. Niemniej jednak dzielą się one na dwa główne rodzaje. Pierwszym z nich jest podgrzewacz do wody przepływowy. Taki rodzaj podgrzewacza montuje się bezpośrednio nad kranem i urządzenie tego typu jest w stanie podgrzewać wodę tylko dla jednego takiego kranu. To jest jedyny minus tego urządzenia. Plusem jest to, że urządzenia tego typu są w znacznym stopniu energooszczędne w przeciwieństwie do drugiej wersji podgrzewaczy o jakich za moment wspomnę. Podgrzewacze przepływowe zasilane są energią elektryczną. Po odkręceniu kurka podgrzewacz uruchamia grzałkę, która niemal natychmiast podgrzewa wodę do odpowiedniej temperatury. Drugą odmianą podgrzewaczy są wersje pojemnościowe. Zasada ich działania w znacznym stopniu różni się od podgrzewaczy przepływowych. Otóż w tych wersjach woda jest podgrzewana i gromadzona w specjalnym zbiorniku. Co pewien czas następuje podgrzewanie tej wody oraz oczywiście jej uzupełnianie gdy odkręcimy kurek i część wody zużyjemy.

Ogólnie rzecz biorąc podgrzewacze do wody są jednymi z bardzo przydatnych urządzeń w miejscach gdzie na co dzień nie korzysta się z ciepłej wody. Takimi miejscami mogą być przykładowo szkoły gdzie podgrzewacze przepływowe montowane są w łazienkach i uruchamiane tylko wtedy gdy zachodzi taka potrzeba.