Mój ojciec mieszkał w małej wsi położonej na wschodzie kraju i prowadził niewielkie gospodarstwo rolne. W domu nigdy się nie przelewało, więc nie mogliśmy pozwolić sobie na wiele rzeczy, w tym dobry samochód.

Części do citroena były tanie

części citroenKiedy moje rodzeństwo znalazło pracę, sytuacja się poprawiła i ojciec mógł wreszcie kupić sobie auto swojej ukochanej marki peugeot. Niestety, choć upierał się, że dobrze zna się na motoryzacji, w rzeczywistości wiedział niewiele o samochodach i nie potrafił prawidłowo dbać o peugeota. Po pół roku użytkowania samochód się rozkraczył i praktycznie wszystkie części były do wymiany. Ojciec stwierdził, że to za dużo zachodu, części do samochodów francuskich są za drogie, nawet używane, lepiej znaleźć coś sobie na czarnym rynku, będzie dobrze. Nie wróżyłem mu sukcesu, ale oczywiście nie posłuchał mnie, bo jak zawsze musiał wiedzieć lepiej. Solidne części do citroena faktycznie wyniosły go niewiele, ale wyglądały podejrzanie, zwłaszcza napis ,,citroen” na jednej z nich nie wyglądał za dobrze. Ojciec zamknął się w garażu i zaczął kombinować. Nie chciał żadnej pomocy, bo stwierdził, że sam doskonale da sobie radę. Siedział w tym garażu całą noc, a my donosiliśmy mu jedzenie. W końcu stwierdziłem, że to jest już za wiele i ściągnąłem do nas wujka, który jest mechanikiem.

Złapał się za głowę, kiedy zobaczył, co ojciec wykombinował. Części kupione na czarnym rynku były strasznej jakości, do tego połowa była od samochodów renault, a reszta stanowiła mieszaninę różnych marek. Lepiej było od razu pójść do normalnego sklepu.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *