Odpowiednia pielęgnacja skóry

Sposób pielęgnacji naszej skóry powinien być uzależniony od jej rodzaju. Skóra może być sucha, tłusta, naczynkowa lub mieszana. Nasz rodzaj skóry z całą pewnością określi kosmetyczka, jeśli będziemy chciały poddać się jakiemukolwiek zabiegowi. Każdy rodzaj skóry wymaga dostarczenia nieco innych substancji aktywnych. Jeśli mamy problem z doborem pielęgnacji, kosmetyczka na pewno nam w tym pomoże.

Jak pielęgnować skórę naczynkową?

dobry krem do cery naczynkowejJeśli chodzi o cerę naczynkową, to niestety musimy poświęcić jej bardzo dużo uwagi. Charakteryzuje się ona skłonnością do rozszerzania się naczynek krwionośnych, co objawia się zaczerwienieniem na twarzy. Niestety Polki bardzo często borykają się z problemem skóry naczynkowej. Na występowanie tego rodzaju cery duży wpływ mają predyspozycje genetyczne. Jednak problem ten możemy nieco załagodzić, stosując odpowiednio dobraną do potrzeb naszej skóry pielęgnację. Kosmetyki przeznaczone do codziennej pielęgnacji cery naczynkowej, powinny chronić przed działaniem czynników zewnętrznych oraz zmniejszać skłonność do rozszerzania naczynek. Jeśli chodzi o dobry krem do cery naczynkowej, to powinien on w swoim składzie zawierać substancje łagodzące oraz wzmacniające. Cera naczynkowa potrzebuje również filtrów UV, które zabezpieczą ją przed słońcem. Bardzo ważnymi składnikami, które powinien zawierać krem do codziennej pielęgnacji jest witamina C oraz rutyna. Niektórzy mają problem z oczyszczaniem cery naczynkowej, więc całkowicie z niego rezygnują. Jest to błąd, ponieważ każdy rodzaj skóry potrzebuje oczyszczania, jednak w tym wypadku powinno być ono jak najdelikatniejsze.

Zanim dobierzemy odpowiednią pielęgnację codzienną dla naszej skóry naczynkowej, powinnyśmy poradzić się kosmetyczki, która dokładnie obejrzy naszą skórę i zaproponuje odpowiednie kosmetyki. Pamiętajmy o tym, że zła pielęgnacja może pogorszyć stan skóry naczynkowej i doprowadzić do dyskomfortu w postaci pieczenia.