Każdy docenia jeżeli jego miasto jest w dużej ilości przyozdobione zielenią. Drzewa, trawniki i kamienne donice z kwiatami nadają surowym betonowym budowlom łagodniejszego wyrazu.

Dzisiaj trendy się bardzo często zmieniają

mała architektura miejskaTym bardziej jesteśmy szczęśliwi kiedy w naszej okolicy znajduje się spory park. Spacer po takiej przestrzeni pozwala nam choć na chwile wyrwać się z głośnego, szarego miasta. Dzięki temu regenerujemy się i czujemy się bardziej wypoczęci. Właśnie dlatego ludzie których pasjonuje mała architektura miejska dokładają wszelkich starań aby jeszcze bardziej urozmaicić te miejsca. Zwiększenie jego walorów estetycznych i dodanie pasujących do klimatu elementów jest ich codziennym zadaniem. Dbają oni również o czystość i spokój takiego miejsca. Specjalne ekipy sprzątające i stróżowie prawa dbają o to aby nic nie zakłóciło naszego relaksującego spaceru. W niektórych parkach zakazane jest również bieganie ponieważ uważa się, że przeszkadza to przychodzącym tu w poszukiwaniu spokoju i wypoczynku. Ostatnio, w wielu większych posiadających parki o dużej powierzchni, modne stały się przestronne altanki. Drewniana konstrukcja przyozdobiona w pasujące płytki tarasowe i uposażona w duże donice z kwiatami świetnie pasuję do leśnego klimatu. Poza oczywistymi walorami estetycznymi ma ona również takie same zadanie jak ławka parkowa. Funkcja wypoczynkowa którą spełnia świetnie się sprawdza. Bardzo popularne wśród miłośników parkowych spacerów jest zatrzymanie się w połowie trasy w takiej altance i podziwianie uroków danej pory roku. Jest to również dobre miejsce spotkań i integracji okolicznych mieszkańców. A jak wiadomo życzliwa i otwarta społeczność sprawia, że ludzie są szczęśliwsi.

Poza tym są tam często urządzane małe wydarzenia kulturalne. Między innymi są to plenerowe koncerty muzyków z filharmonii czy krótkie przedstawienia teatralne aktorów z pobliskich teatrów.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *