Rower jest jednośladowym pojazdem, który staje się coraz bardziej popularnym środkiem lokomocji. Napędzany jest siłą mięśni. Pojazd ten jest niezwykle ekologiczny, a jazda na nim w widoczny sposób poprawia kondycję. Można wybrać się na wycieczkę rowerową samemu lub w grupie znajomych.

Górskie rowery nadają się wyśmienicie na wyprawy

wyprawy roweroweRower należy do jednośladów kołowych, które są napędzane siłą mięśni. Wyróżniamy rowery górskie oraz składaki, które przeznaczone są typowo do jazdy po mieście. Warto podkreślić, że rowery górskie są przeznaczone do jazdy poza miastem. Każdego roku zapaleni rowerzyści udają się w niezapomniane wyprawy. Na dłuższe wyprawy rowerowe warto jednak zaopatrzyć się w dobry sprzęt. Co roku w sezonie letnim można spotkać ludzi, którzy urządzają wyprawy rowerowe do lasów, parków i innych ciekawych miejsc. Wyprawa rowerowa w ciepły, słoneczny dzień to świetny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną. W przypadku, gdy wybieramy się w dłuższą podróż rowerem powinniśmy pamiętać o kilku ważnych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w kask ochronny, który w wielu sytuacjach pozwoli na uniknięcie poważnych urazów głowy. Warto również mieć ze sobą zapasową dętkę, w razie gdyby opona została przebita. Na początku sezonu powinno się przeprowadzić gruntowny przegląd roweru. Łańcuch rowerowy powinien zostać nasmarowany, koła napompowane. Należy również sprawdzić, jak działają hamulce i przerzutki.

Wyprawy na rowerze są popularną formą spędzania wolnego czasu w ciepłe, słoneczne dni. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu z pewnością poprawi kondycję i zdrowie. Nie brakuje amatorów wypraw rowerowych. W miastach i w lasach można skorzystać ze specjalnych ścieżek rowerowych, których wciąż przybywa.