Podczas urządzania przestrzeni należy szczególną uwagę zwrócić na oświetlenie. Jest to bardzo istotne zarówno dla osób prywatnych jak i firm. W przypadku przedsiębiorstw, które zajmują się handlem to właśnie odpowiednie światło często odgrywa dużą rolę jeśli chodzi o decyzje zakupowe klientów. Powinno ono bowiem podkreślać zalety wyrobu oraz pozwolić na jego atrakcyjną prezentację.

Jaką lampę zamontować w sklepie?

natynkowa lampa led do sklepuWłaśnie dlatego wielu właścicieli biznesów wykorzystuje nowoczesne rozwiązania w celu realizacji wyżej wymienionych celów. Obecnie powszechnie stosowane są diody elektroluminescencyjne, które charakteryzują się dużą wydajnością, trwałością oraz łatwym sterowaniem. Świetnym rozwiązaniem jest natynkowa lampa led do sklepu, która może generować światło o różnych barwach. Do tego celu wykorzystywane są tak zwane diody RGB, gdzie za pomocą cyfrowego mieszania barw istnieje możliwość generowania różnych kolorów. W tradycyjnych rozwiązaniach generowane jest światło białe o odpowiedniej temperaturze barwowej. Na rynku znaleźć można między innymi światło białe o barwie naturalnej ok. 4000K, ciepłej ok. 2700K oraz zimnej powyżej 4000K. Oprócz tego parametru w przypadku sklepów bardzo ważny jest również współczynnik oddawania barw. Powinien być on jak najbardziej zbliżony do 100. Jak widać podczas doboru należy zwrócić uwagę na szereg właściwości.

Właśnie dlatego oświetlenie jest projektowane przez osoby posiadające niezbędne doświadczenie i kompetencje. Warto wspomnieć, że lampy LED mogą być montowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W tym drugim przypadku szczególną uwagę należy zwrócić na stopień ochrony przed wnikaniem kurzu czy wody. Powinien on być jak najwyższy. Dodatkowo ważnym zagadnieniem jest materiał użyty do wykonania obudowy.