Napar z konopi

Konopie to rośliny, które od wieków wykorzystuje się w różnoraki sposób. Kiedyś wykonywano z nich materiały na ubrania, współcześnie stały się źródłem wielu cennych składników odżywczych. Można produkować z nich olejki, napary czy nawet kosmetyki lub maści. Produkty z konopi wykazują bowiem właściwości lecznicze.

Dlaczego warto pić herbatę z konopi?

herbata konopnaLiście oraz kwiaty konopi są szeroko wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Produkuje się z nich cenne oleje, które mają właściwości lecznicze. Nie każdy wie, że z kwiatów tej rośliny można również przyrządzić smaczną oraz prozdrowotną herbatę. Ma ona wiele zalet oraz działa na różne dolegliwości. Przed wypiciem herbata konopna musi zostać odpowiednio zaparzona. Sposób przygotowywania naparu podobny jest do tego, jaki stosuje się w przypadku herbat zielonych. Po zaparzeniu naparu można cieszyć się jego smakiem oraz niezwykłymi właściwościami. Może on być pity, aby łagodzić różne bóle. Działa już po trzydziestu minutach od wypicia i łagodzi przewlekły ból nawet przez osiem godzin. Herbatę z konopi stosuje się także na uspokojenie. Ma pozytywny wpływ na niwelowanie objawów depresji oraz stanów lękowych. Ułatwia też zasypianie osobom cierpiącym na bezsenność. Potwierdzone zostało jej działania na płuca – herbata rozszerza oskrzela, co ułatwia oddychanie. Poza tym, zmniejsza ryzyko wystąpienia guzów w płucach. Preparaty konopne wzmacniają też nasze serce, układ krążenia oraz wspomagają prawidłowe działanie układu trawiennego. 

Napar z konopi ma wiele zalet. Dla korzyści, które zyskuje dzięki niemu nasz organizm, zdecydowanie warto go pić. Konopna herbata wspomaga w działaniu cały organizm, serce, płuca czy żołądek. Łagodzi ból oraz stany lekowe, uspokaja oraz poprawia apetyt. Ma także działanie zapobiegające wystąpieniu choroby Alzheimera i Parkinsona.