Kiedy prowadzimy działalność gospodarczą i zatrudniamy pracowników, powinniśmy dbać o ich bezpieczeństwo i komfort pracy. Jest to niezwykle ważne, jeśli nasi pracownicy wykonują prace podwyższonego ryzyka, które w przepisach określa się jako prace szczególnie niebezpieczne dla zdrowia. Do takich zadań kwalifikują się wszelkiego rodzaju prace na wysokości.

Konstrukcja rusztowań Krause

rusztowania krauseW świetle przepisów prawa, to właśnie przełożony powinien zapewnić pracownikom środki ochrony indywidualnej i zbiorowej. Powinniśmy więc dobrać taki sprzęt, który zapewni naszym pracownikom bezpieczną i komfortową prace. Powinniśmy więc zadbać o to, aby zatrudnieni przez nas ludzie, pracowali na w pełni bezpiecznych podestach roboczych. Rusztowania Krause są jednymi z najciekawszych rozwiązań tego typu dostępnymi na rynku. Producent oferuje platformy robocze o powierzchni nawet powyżej 4 metrów kwadratowych, co w przypadku rusztowań przestawnych jest innowacyjne. Tak duża płaszczyzna jest bardzo przydatna, jeśli chcemy na rusztowaniu zmieścić narzędzia i materiały budowlane i później jeszcze swobodnie pracować. Rusztowania Krause wykonane są z aluminium, co sprawia, że ich montaż może wykonać jeden pracownik. Firma oferuje bardzo wiele modeli rusztowań. Kiedy konkretne rozwiązanie przekracza jakąś wysokość, producent dołącza do zestawu specjalne podpory, których zadaniem jest zapewnienie sztywności konstrukcji.

Szczeble zastosowane podczas produkcji tego typu konstrukcji są specjalnie profilowane. Umożliwia to pracownikowi komfortowe i bezpieczne wchodzenie na platformę roboczą. Producent w swojej ofercie posiada bardzo szeroki zakres wysokości rusztowań, więc będziemy mogli wśród nich znaleźć rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w pracach wykonywanych przez naszą firmę.