Żadna nowoczesna mama, która oprócz niemowlaka ma na głowie prowadzenie domu i gotowanie nie wyobraża sobie życia bez bujaka do którego może odłożyć maleństwo i chwilę zająć się koniecznymi obowiązkami. Jaki jest najlepszy bujak dla dziecko, skoro na rynku mamią nas wielofunkcyjne kombajny?

Wygodnie z bujakiem dla dziecka

bujak dla dzieckaPierwszym pytaniem na jakie musisz sobie odpowiedzieć, jest: gdzie go postawisz? Inny rodzaj zabawki musisz wybrać jeśli będzie stać w dużym pokoju, a inny sprzęt sprawdzi się w maleńkiej kuchni. Wiele mam zajmuje maluszka stawiając bujak dla dziecka w oknie balkonowym, skąd roztacza się widok na krzewy w ogródku, a ich liście poruszane wiatrem zajmują dziecko na długie minuty. Na więcej niż minuty nie licz, bo po pierwsze, bujak wymusza konkretną pozycję, a więc nie jest zalecane, by dziecko długo w nim przebywało. Po drugie, kilkanaście minut to i tak dużo jak na możliwości małego człowieka. W przypadku wolnostojącego bujaka dla noworodków ważne są pozycje, w jakich można go ustawić. Na rynku są urządzenia, które mają funkcję rozłożenia do pozycji leżącej oraz korygujące wkładki, ale i tak nie zaleca się aby niemowlaki odbywały w nich drzemki. Niemniej jest to funkcja, która pozwala na korzystanie z bujaka już od pierwszych dni w domu. Dla starszych maluchów fajnym rozwiązaniem są bujaki z funkcją huśtawki, które delikatnie kołyszą maleństwo, przez co pozwalają mamie mieć wolne ręce na odrobinę dłuższą chwilę.

Niezależnie od tego jaki bujak dla dziecka wybierzesz, pamiętaj, że nie zastąpi on dziecku twoich ramion i uwagi. No i zawsze, ale to zawsze trzeba zapinać pasy bezpieczeństwa. Maluszki bardzo szybko nabywają nowych umiejętności i nigdy nie wiesz, czy to nie dziś jest ten moment, gdy niemowlak zechce wykonać salto.