Modne rosyjskie filiżanki Łomonosow

Łomonosow, to porcelana rodem z carskiej Rosji, bogate wzory i charakterystyczne kolory z dominacja biało – błękitnych oraz kobaltowo – złotych kompozycji. Charakteryzują ją fantastyczne i pomysłowe zdobienia serwisów śniadaniowych, obiadowych i kawowych. Dekoracje obejmują roślinno – geometryczne wzory posiadają ciakawe nazwy, jak paw carycy, śpiewający ogród, dachy kościołów.

Eleganckie, bogato zdobione kubki ze spodkiem Łomonosow

filiżanki łomonosowPodstawą każdego zestawu porcelany Łomonosow, są filiżanki o nietypowych, oryginalnych, malarskich zdobieniach. Fason filiżanki łomonosow może nawiązywać do typowo rosyjskich, historycznych dekoracji. Znajdziemy zatem kobaltowe, ciemnobłękitne zdobienia z elementami złota. To właśnie najpopularniejsze kolory, które kojarzą się z najlepszymi latami carskiej Rosji. Z okresem bogactwa, przepychu i rozkwitu kultury. Porcelana Łomonosow, w tym także pojedyncze filiżanki, inspirowane są światem wschodu. Ciekawą propozycja są np. dachy kościołów, motyw na filiżankach, przedstawiający cebulaste hełmy prawosławnych cerkwi. Bardzo malownicze, wręcz obrazowe wzory porcelany Łomonosow, sprawiają, iż filiżanka z tej serii może stać się ozdoba każdego stołu. Paw carycy to wzór naśladujący pawie oczka. Kobaltowa siatka to bardzo wytworny motyw, wręcz uniwersalny i elegancki. Zimowy wieczór, to błękitne kwiaty, przypominające zamarznięte rośliny. Zatem Łomonosow to połączenie wysokiej jakości i tradycyjnego wyrobu porcelany.

W zestawach porcelany Łomonosow znajdziemy fantazyjnie zdobione filiżanki. To właśnie one są charakterystycznym elementem. Możemy zakupić pojedyncze sztuki o oryginalnych, stylowych dekoracjach. Pięknie prezentują się błękitno – białe kompozycje roślinne, ornamentalne i geometryczne, np. kobaltowa siatka.