W dużych fabrykach nastawionych na masową produkcję stosuje się dziś profesjonalne, w pełni zautomatyzowane młyny przemysłowe, których głównym zadaniem jest rozdrabnianie, cięcie oraz mielenie różnorodnych materiałów, o różnej grubości oraz twardości. Nowoczesne młynki rozdrabniają wówczas dany surowiec do postaci miałkiego, sypkiego pyłu, a niekiedy wręcz do mikrocząsteczek. Jaki młyn przemysłowy najlepiej sprawdzi się w przemyśle chemicznym?

Profesjonalny młyn hosokawa-micropul

hosokawa micropullSporą popularnością cieszy się dziś młyn przemysłowy, który umożliwia rozdrabnianie ziaren do wielkości 5 mikronów. Mowa o nowoczesnym, innowacyjnym młynie hosokawa micropull, który idealnie sprawdza się w przemyśle chemicznym (rozdrabnia m.in. tusze do tonerów). Maszyną tą steruje się za pomocą przejrzystego, intuicyjnego panelu sterującego, do którego obsługi wystarczy jedynie jedna osoba. Ponadto urządzenie to wyposażone jest również w wentylator promieniowy, który nie dopuszcza do przegrzania się urządzenia, zautomatyzowany filtr odwróconego powietrza oraz obrotową komorę dozującą, która dozuje odpowiednie ilości surowców trafiających do głównego kotła. Młyn rozdrabnia nawet najtwardsze materiały w przeciągu zaledwie kilku godzin, warto również wspomnieć o tym, że pracuje on bardzo cicho, a więc nie generuje drażniącego hałasu. Ostrza rozdrabniające znajdujące się we wnętrzu urządzenia generują aż 3000 obrotów na minutę, prędkość obrotów można jednak dowolnie ustalać (niektóre materiały wymagają bowiem powolnego przetwarzania). 

Na samym końcu warto również wspomnieć o cenie owych młynów. Choć za wysoką jakość produktu, musimy zapłacić odpowiednio wysoką cenę, to jednak inwestycja ta zwróci nam się bardzo szybko. Na wielu popularnych portalach internetowych cyklicznie pojawiają się również ogłoszenia oferujące używane młyny przemysłowe, za taki sprzęt zapłacimy wówczas znacznie mniej.